Öne Çıkanlar karaalioğlu kent yaşam parkı yerel yönetimler Mavi Kelebekler antalya düden şelalesi karantina

Siyasilerden ‘Kadınlar Günü’ kutlaması

Başkanlar, son günlerde artan kadına şiddet olaylarına dikkat çekti. Kadının toplumdaki yerine değinen başkanlar; toplumun her alanında fedakarca çalışan kadınların, kadına şiddet olaylarının olmadığı ve daha özgür hissedecekleri bir Türkiye’de yaşamaları için tüm güçleriyle çalışacaklarını belirtti.

KADINLARA DEĞERİNİ HİSSETTİRMELİYİZ

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, kültürümüzün ve geleneklerimizin en temel taşıyıcılarının kadınlar olduğunu söyledi. Başkan Şahin, “Toplumda kadın olmadan hiçbir şey olmaz. Kadınlarımız, hayatın her alanında büyük bir özveriyle çalışıyor. Kadınlara, gereken değeri vermeliyiz. Kadınlarımızı her gün hatırlamalı, bunu tek bir güne sığdırmamalıyız. Aslında konuşarak değil, davranışlarımızla bu değeri tüm kadınlarımıza hissettirmeliyiz. Biz de her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de kadınlarımızın değerini bilmeye ve onlara bunu hissettirmeye devam edeceğiz. Başta Aksu’da yaşayan kadınlar olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

SİYASETTE KADIN ETKİSİNİ ARTTIRACAĞIZ

AK Parti Aksu İlçe Kadın Kolları Başkanı Kamile Demiralp, son dönemde artan kadına şiddet olaylarının gölgesinde bir 8 Mart kutlaması yaptıklarını söyledi. Demiralp, “Kadına şiddetin önüne geçmeye çalışsak da her gün haberlerde bu tarz olayları görüyoruz. Bunun nedenini eğitimsizlik olarak görüyorum. Ülkemizdeki eğitim seviyesinin artmasıyla şiddetin ve cinayetlerin azalacağına inanıyorum. Bu vesileyle KADES uygulamasını da hatırlatmak istiyorum. Aksulu kadınlarımızın bu uygulamayı indirmesi ve nasıl kullanacaklarını bilmeleri çok önemli. Önümüzdeki günlerde, kadınlarımıza bu uygulamayı nasıl kullanacaklarını anlatmaya yönelik bir çalışmamız olacak. AK Parti olarak kadına ne kadar değer verdiğimiz ortada. Bunun en büyük örneği, partimizin iktidara gelmesinden sonra kadınların siyasette daha aktif rol alması. Bu sayıyı daha da arttırarak, kadınlarımızı Türkiye siyasetinde söz söyleyebilir hale getirmek istiyoruz. Kadınlarımızın daha güzel, daha özgür, haklarının daha çok bilincinde oldukları bir Türkiye’de yaşaması için parti olarak elimizden geleni yapacağız. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

KADIN OLMAK ZOR

Türkiye’nin kadına yönelik şiddetin ve tacizin arttığı bir süreçten geçtiğini belirten İYİ Parti Aksu İlçe Kadın Kolları Başkanı Meliha Gökkurt, “Türkiye’de kadın olmak çok zor. 8 Mart’ı içtenlikle kutlayamıyoruz. Çünkü kadın cinayetlerinin, kadına şiddetin ve tacizin en yoğun yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Kadınların içinde yaşadığı koşulları değiştirmemiz gerekiyor. Bunu, sahada elimizden geldiğince kadınlarımıza anlatıyoruz. Kadınların daha iyi bir Türkiye’de yaşayacağı günleri özlemle bekliyoruz. Ne zaman ki bir kadını dişi olarak değil kişi olarak görürsek, o zaman uygar bir toplum oluruz. Kadınların kişi olarak görüldüğü ve her gün bir kadının öldürülmediği günler yaşamak dileğiyle. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

KADIN, İNSANLIĞIN TEMELİ

İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, 8 Mart’ın sadece kutlama günü olarak görülmemesi gerektiğini ifade ederek, “Ülkemizde kadınlar her gün şiddete maruz kalıyor ya da öldürülüyor. Biz bugün, kadınların daha özgür yaşayabileceği bir ortamı nasıl yaratabileceğimizi konuşmalıyız. Kadının, insanlığın ve toplumun temeli olduğunun bilincini herkese kazandırmamız gerekiyor. Eğer bunu yapabilirsek, kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin önüne geçebiliriz. Biz genel başkanı kadın olan ve Türkiye’deki en çok kadın üyenin bulunduğu İYİ Parti’nin temsilcileri olarak, kadınlarımızın hak ettiği değeri görebilmesi için savaşmaya devam edeceğiz. Kadınların öldürülmediği, hak ettiği değeri gördüğü 8 Martlar yaşamak dileğiyle. Başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

KADINLAR BİZİ İLERİ TAŞIYACAK

BBP Aksu İlçe Başkanı İsmail Metin, kadınların daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamanın herkesin görevi olduğunu vurguladı. Metin, “Bizim kültürümüz ve inancımız kadına saygı üzerinedir. Kadınlara yönelik ayrımcılığı, tacizi ve şiddeti kabul etmemiz mümkün değildir. Kadınlarımızın daha iyi şartlarda, daha huzurlu yaşamalarını sağlamak tüm siyasilerin ve vatandaşların görevidir. Kadınlarımızın siyasette ve toplumsal hayatta etkisinin artması, bizi daha ileri seviyeye taşıyacaktır. Kadınların huzur içinde yaşadığı bir ülke yaratmak için mücadelemiz her zaman sürmelidir. Kadınlarımıza saygının ve sevginin en üst seviyede olduğu bir dünya dileğiyle, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

KADINLAR İÇİN GAYRETİMİZ SÜRECEK

MHP Aksu İlçe Sekreteri Hatice Kübra Turunçoğlu, Türk geleneğinin kadınlarının şanslı olduğunu söyledi. Turunçoğlu, “Çünkü bizim geleneğimizde kadınlar devlet yönetiminin en üstünde tutulmaktadır. Kadın; evde anne, iş yerinde çalışan, toplum içerisinde ise değdiği her yeri güzelleştiren bir birey konumundadır. Gelecek nesillerin yetişmesinde en büyük pay, biz kadınlarındır. Kadınları yok sayan hiçbir toplum gelişemez, hiçbir siyasi hareket başarılı olamaz. Günümüzde artan kadın cinayetlerinin ve cinsel tacizlerin son bulması için mücadele etmek, hepimizin görevidir. Türk kadınının hak ettiği yerde olması için elimizden gelen gayreti bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da göstereceğiz. Kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

KADINLAR BAŞ TACIMIZ

MHP Aksu İlçe Başkanı Hasan Efe Üstün, kadınların dünyayı güzelleştirdiğini belirterek, “Kadınlar hayatımızın en özel varlıklarıdır. Kimi annemiz, kimi hayatımızın en büyük aşkı, kimi arkadaşımız, kimi ise göz bebeğimiz kızımızdır.  Unutulmaz kadın kahramanlarımız, milli değerlerimiz vardır; Şerife Bacı, Halide Onbaşı, Halime Çavuş gibi sayısız örnek var. Kadınlarımızı sadece Kadınlar Günü’nde değil, yaşamımızın her anında baş tacı etmeliyiz. Onlardan alınan ilhamla dünyanın daha güzel bir yer haline geldiğini unutmamalıyız. Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli, ‘Kadın atıl kalırsa, istikbalimiz riske girecektir. Kadın varsa, insan vardır. Kadınlarımızın önündeki bariyerler kaldırılmalıdır. Onlarsız medeniyet kuru bir avuntudur’ sözleriyle kadının değerini anlatmıştır. Tüm kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

KADININ ÖNEMİNİ UNUTMAMALIYIZ

CHP Aksu İlçe Başkanı Kenan Yıldız, kadınların her şeyden önce anne olarak saygı görmesi gerektiğini ifade etti. Yıldız, “Kadınlarımızla ilgili söylenecek çok şey var; ama ben tek bir şey söyleyeceğim. Kadınlarımızın annedir. Bir anne nasıl şefkatli, hoşgörülü ise ve evladını her türlü şartta koruyor ve kolluyorsa; biz de kadınlarımıza aynı şekilde davranmalıyız. Kadınlarımızın hayatımızdaki yerini ve önemini hiçbir zaman unutmamalıyız. Kadınlarımızı bir anne olarak seviyor ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner26

banner25