Öne Çıkanlar Arıtma deşarj hatları ugarit Kaynak Toprak Hazar satranç Bakanlıktan yeni düzenleme! Devamsızlık yapmayan öğrenciye ödül geliyor
banner24

İŞ DÜNYASINA YENİ BİR KAZANIM; BEKLENEN MÜJDE GELDİ
ÖĞRENCİLER  İÇİN BEKLENEN AN GELDİ!
            Yıllardır Sağlık sektörüne kalifiye sağlık çalışanı yetiştiren Özel  Yedisu Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi olarak, 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında Antalya ve çevresinde  adından çok söz ettirecek .
Eğitim-Öğretim tamamı 4 yıl boyunca devlet destekli yeni bir bölümle sizlerin karşısına çıkıyoruz.
9. ve 10.sınıf öğrencilerinin son sınıfa kadar eğitime tek kuruş ödemeden özel okulda okuma fırsatı!
20120-2021 EĞİTİM Öğretim yılına özel sınavsız ve puan sıralaması olmadan öğrencilerimiz direkt kayıt yaptırabilir. Sonraki yıl öğrenci alımları puan sıralamasına göre yapılacaktır.
Özel Yedisu Eğitim Kurumları bünyesine son katılan Elektrik Elektronik Teknolojileri alanı Haberleşme Sistemleri dalı devlet tarafından desteklenen bir alan olması nedeniyle velilerimizden eğitim süresince eğitim ücreti alınmayacaktır.
             İçinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde Teknolojinin eğitim ve öğretimdeki önemi çok açık olarak görülmüştür. Evde kalarak yaptığımız eğitim ve öğretim sürecinde akıllı telefonlarımız, bilgisayarlarımız ve televizyonlarımız vazgeçemeyeceğimiz en önemli araçlar haline gelmiştir.
            Sevgili öğrenci ve velilerimiz bizlerden birkaç kuşak önce okuma yazma bilmeyen kişilerin yaşamları çok zor olurken daha sonraları yabancı dil bilmeyenlerin iş bulmaları bir hayli zor görünüyordu. Şimdi ise kod yazamayan kişiler kendilerine iş hayatında yer bulamayacaklardır. Günümüzde artık her sektöre girecek olan yapay zeka ile insan iş gücüne olan ihtiyaç gittikçe azalacak bunun yerini teknolojik araç ve gereçler alacaktır. İşte bu sebepledir ki Elektronik yazılım ve iletişim sektörleri en çok aranan meslekler haline gelecektir.
            Gelecek için vizyonunu belirleyen okulumuz, Bu yıl Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanı Haberleşme Sistemleri Dalı ile Antalya ve çevresinde adından çok söz ettirecektir.
Elektrik-Elektronik Teknolojileri alanı Haberleşme Sistemleri Dalına kayıt yaptıran öğrencilerimiz teknolojinin hakim olduğu bir dünyada sağlam bir bilgi alt yapısına kavuşacaklardır.
            Bölüm ile ilgili olarak ön lisans ve lisans eğitim yapmak isteyen öğrencilerimizin üniversiteye hazırlıkları en iyi düzeyde yaptırılacak olup; doğru rehberlik ve yönlendirmelerimizle hedeflerine ulaşmaları sağlanacaktır.
             Mesleki stajları Sanayi, Teknoloji ve iş dünyası ile yapacağımız işbirlikleri sayesinde en üst düzeyde yaptırılarak iş bulmaları konusunda da öğrencilerimizin avantaj sağlamalarına imkan yaratılacaktır.
Avantajlarımız:

  • Öğrencilerimiz 12.sınıfta mesleki eğitim uygulamaları için, anlaşmalı olduğumuz sanayi devlerinden WAGNER ve PANELSAN firmalarında staj yapabileceklerdir.
  • Öğrencilerimiz mezun olana kadar iş kazası ve meslek hastalıkları için sağlık sigortası yapılmaktadır.
  • Türkiye İş Kurumu tarafından 15 yaş ve üstü bireylere sağlanan işbaşı eğitim programlarından öğrenim gördüğü meslek hakkında bilgi, beceri ve görgüsünü arttırmak isteyen öğrencilerimiz yaz tatillerinden faydalanabilmektedir.
  • Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz alanlarında çalıştıklarında TEKNİSYEN ünvanı ile istihdam edileceklerdir. Öğrencilerimiz DİPLOMA, İŞYERİ AÇMA BELGESİ ve EUROPASS belgeleriyle mezun olacaklardır.
  • Mezun olan öğrencilerimiz Yükseköğretime Geçiş Sınavına girerek kazanmaları halinde önlisans (2 yıllık) ya da lisans  (4 yıllık) programlarına yerleştirilebilir. Ayrıca mezunlarımız yükseköğretime geçerken hiçbir hak kaybına uğramazlar. M.T.O.K. (Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları) sayesinde üniversite bölümlerinde sadece meslek lisesi mezunlarına ait kontenjan ayrılması sebebiyle meslek lisesi öğrencilerimiz diğer Anadolu ve Fen lisesi mezunlarından avantajlı konumda bulunmaktadırlar.
  • KOSGEB meslek lisesi mezunlarına “girişimcilik belgesi” almadan da destek sağlamaktadır.Kendi işletmesini kurmak isteyen mezunlarımız bankalardan da kredi alabileceği gibi KOSGEB’ten de hibe alambilmektedir.
             Okulumuzda kazandıkları bilgi ve becerileri kapsayan konularda kendi işini kurmak isteyen öğrencilerimiz ayrıca Kosgep ve devlet desteklerinden yararlanma avantajlarını da elde etmektedirler.
            Öğrencilerimiz okulun müfredatının gerektirdiği bilgi ve becerileri en yetkin eğitim ve öğretim kadrosu ile en üst düzeyde öğrenecekler. Hayata özgüvenli ve bilinçli bir şekilde atılacaklardır.
            Kısacası Tercih döneminde Yerel Tercih yapacak olan Tüm öğrencilerimizi tercih öncesi okulumuza davet ediyoruz tercihlerinizi bizi tanıyarak ve size sağlayacağımız avantajları görerek yapmanızı önemsiyoruz.
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner26

banner25