https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ZÜLFÜ LİVANELİ KÜLTÜR MERKEZİ'NDE İKİ KADIN HEYKELTIRAŞ

Ankara Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi sezonun ilk sergisini açtı. İki kadın heykeltıraşın eserlerinden oluşan ''Taştım'' heykel sergisi, Ankaralıları ağırlıyor.

08.10.2019 09:16 tarihinde yayınlandı 242 defa okundu 0 defa yorumlandı
ZÜLFÜ LİVANELİ KÜLTÜR MERKEZİ'NDE İKİ KADIN HEYKELTIRAŞ
  Çıdam Melek ve Sırma Servin Yıldız'ın yolları 2007 yılında kesişti.İki eski dost arkadaşlıklarını atölyelerinde, çalıştaylarda, yolculuklarda pekiştirerek çalışmalarını birlikte kurdukları (Nautilus Atölyesi)'nde gerçekleştiriyor. ''Taştım'' heykel sergisine, ''Sanatta biz diyebilmeyi deneyimledik, taşla öğrendik ve taştık diyerek sanatseverleri davet ettiler.
        Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, ''Sanata duyarlı insanların yoğun çaba ile gerçekleştirdikleri eserleri daha geniş kesimlere duyurmak Çankaya Belediyesinin öncelikli işlerinden birisi. Bu güzel sergiye ev sahipliği yapmak bizler için çok büyük bir keyif'' diyerek sanatseverleri sezonun ilk sergisini gezmeye davet etti.
       Küratörlüğünü Feyza Yiğit ve Merve Özeş'in yaptığı, Çıdam Melek ve Sırma Servin Yıldız'ın  Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden getirdikleri farklı karekterdeki taşlardan yonttukları eserlerden oluşan sergi,30 Ekim 2019 tarihine kadar Zülfü Livaneli Kültür Merkezi'nde görülebilir.
        ''Taştım'' sergisindeki iki kadın heykeltıraşımızı kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları