https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ZAMLI MUHABBET

Çaya, şekere, ekmeğe, mazota, sigaraya, ulaşıma... daha sayamadığımız onca şeye yağmur gibi zam yağdırdılar. Utanmadan, insanları insan yerine koymadan.

09.08.2019 12:27 tarihinde yayınlandı 304 defa okundu 0 defa yorumlandı
ZAMLI MUHABBET
   Türk milleti mülteci değil, göçmen değil. Neyin zammı bu? Neyin intikamı? Kendi devletimizde soluduğumuz havanın bile vergisini verecek hale geldik.
   Mesele poşet değil derken işte tamda bunu kastetmiştim ben... 25 kuruş'luk poşetin nasıl 15 kuruşunu fona aktardılarsa şimdi de sigaraya gelen 3 liralık zammın 45 kuruşunu  üretici hanesine, 2 lira 55 kuruşu da bütçeye yazacaklar. Devletimiz bu kez hiçbir vergi türünde oynama yapmadan zamdan kaynaklı paket başına 2 lira 55 kuruş vergi geliri sağlamış oldu. Aslında işin gerçeğine bakarsak beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde yaşanan daralmadan kaynaklı sigaraya zam yaptılar.  İşin aslı kaynak bitti kaynak. Ürettirmediler ya nereden gelecek bu para?
   Olay bu kadar açık ve net ki bizler üretim devleti olalım, üretimden kazanalım derken bizim devletimiz Türk milletini gelir kaynağı olarak gördü. Yazık ki ne yazık... Attığımız adımın, yediğimiz yemeğin, içtiğimiz suyun, derdimizin bile vergisini vermeye mahkum olduk.
   Tamda bu arefe de bayramları bayram yapan tatlar vardı ya hoş sohbetler muhabbetteler ha işte onlarında yerini vergi muhabbetleri zam sohbetleri aldı...
Herkese huzurlu bayramlar...

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları