https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

YÖRÜKLER SORUNLAR YÜRÜDÜKÇE ÇÖZÜLÜR DEDİLER

Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Kaş Yörük Türkmen Derneği'nin ortak düzenlediği ''tek kişilik farkındalık yürüyüşü'' dün (26 Mayıs Pazar) başladı.

27.05.2019 17:43 tarihinde yayınlandı 375 defa okundu 0 defa yorumlandı
YÖRÜKLER SORUNLAR YÜRÜDÜKÇE ÇÖZÜLÜR DEDİLER
   Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği İl Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal, tek kişilikfarkındalık yürüyüşüne başlayan Kaş Yörük Türkmen Derneği Başkanı Hüseyin Kayır'ı  Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Köroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Kutay Koyak ve Seyfettin İrbeç ile  26 Mayıs Pazar günü Kaş'tan Antalya'ya uğurladı.
  Tek kişilik farkındalık yürüşü için Kayır'ı uğurlamaya Kaş ilçesine giden Başkan Bal, bu yürüyüşün yörüklerin dertlerine dikkat çekmek amacıyla yapıldığını ifade ederek ''26 Mayıs Pazar günü tek kişilik farkındalık yürüyüşüne başlayan Hüseyin Kayır'ı 30 Mayıs Perşembe günü Kepez  Kültür Mahallesi'nde Orhan Tolunay Camii yanında kuracağımız Yörük çadırında karşılayacağız. Bu karşılamada Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, Kepez ve Muratpaşa Belediye Başkanları, siyasi parti il,ilçe ve gençlik kolları başkanları da olacak.''dedi.
  Kaş-Antalya arasında 187 kilometre yol yürüyecek olan Hüseyir Kayır, toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla bu yürüyüşü düzenlediklerini ifade etti.
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları