https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Yıldırım’a sevgi seli

DSP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım’ın, Pınarlı mahallesinde yaptığı toplantı, miting havasında gerçekleşti. 2 bini gecik katılımın gerçekleştiği toplantıda sevgi seli ile karşılanan Yıldırım’a vatandaş, “Başkan Yıldırım” tezahüratında bulundu.

13.03.2019 16:45 tarihinde yayınlandı 223 defa okundu 0 defa yorumlandı
Yıldırım’a sevgi seli
  Aksu’ya Huzur Gelecek sloganıyla yola çıkan DSP Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, gittiği her mahallede yoğun ilgiyle karşılanıyor. Her gün 2-3 mahalle toplantısı gerçekleştiren Yıldırım’ın duraklarından biride Pınarlı Mahallesi oldu. Başkan İsa Yıldırımı tezahüratlarla karşılayan Pınarlı sakinlerinin yoğun katılımıyla Miting havasında geçen toplantıda Yıldırım, “Aksu’nun her köşesinde bizim emeğimiz var. Belediye Başkanlığı dönemim kurdele kesmekle, Aksu’ya yeni okullar camiler kazandırmakla geçti. Öyle ki, başkanlık dönemim bittiğinde bile bu zamana kadar bizim yaptığımız eserlerin açılışı devam etti.  Allah’ın izniyle tekrar seçimi kazandığımız zaman kaldığımız yerden devam edeceğiz. Öyle bir çalışacağız ki,  önceliğimiz şu, imar çalışmalarını Büyükşehir ile beraber gözden geçirerek sizlerin önüne sunmak. Halktan gizli kapaklı yapılan imar çalışmalarına, sizleri de işin içine katarak birlikte son vereceğiz. Her şey sizin gözünüzün önünde ve kontrolünde gerçekleşecek. Bizim gizli kapaklı hiçbir işimiz olmadı, olamaz. “dedi.
Aksu bizim bıraktığımız gibi kaldı
  5 senelik dönemde Aksu’ya hizmet edilmediğinin ve Aksu’nun bıraktıkları gibi kaldığının altını çizen Yıldırım, “Biz, belediye başkanlığımız döneminde o partili bu partili, diye ayırt etmeden ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yardımına koştuk. Bunu yaparken oy alalım diye değil, Allah rızası için yaptık. 2000 aileye her ay düzenli olarak erzak yardımı yapıyorduk. Bunlar geldi yaptıkları ilk icraat bizim verdiğimiz yardımları kesmek oldu. Bunların, 5 sende Aksu’ya tek bir hizmeti olmadı. Aksu bizim bıraktığımız gibi kaldı. Kemerağzı’ında bizim okul yapacağımız bir alanı, Pazar yeri yaparak birilerine verdi. Bu Pazaryerinden bir kişi yılda 15 trilyon para kazanıyor. Soruyorum size, Aksu Belediyesi o pazaryerini birilerine peşkeş çekmek yerine,  kendisi yapıp işletse, belediyenin kasasına yılda 15 trilyon para girse, Aksu Belediyesi personelinin bile maaşını ödeyemeyecek hala gelir miydi?” diye konuştu.
Bunların cepleri dolmaz
  Aksu bir beş sene daha kaybetmesin diyen Yıldırım,2014’te ne dedim ben; Rantçılara müsaade etmediğim için, sizlerin paralarını koruduğum için, buralara kadar geldik. Eğer İsa Yıldırım kaybederse, ben kaybetmem halk kaybeder dedim. Hizmet göremezsiniz, çocuklar maşını alamaz, ihtiyaç sahiplerine yardım eden olmaz. Neden? Bunların cebi dolmaz dedim. Hizmet yapamadıkları gibi, bizim yaptığımız hizmetlere de laf atıyorlar, ne diyor Halil Şahin başkanımız; İsa kendisi mi yapıyor bu hizmetleri okulları, camileri.. İş adamları yapıyor ben yaptım diyor dedi. Bende diyorum ki; senin döneminde 5 tane okul yapıldı. Sen neden o iş adamlarına bir tane okul yaptıramadın?  Biz çocuklarımızı kurtarmak, çocuklarımız yetiştirmek ve yetişen nesil ile vatanımızı kurtarmak için okullar yaptırdık.”
Sevgiyle tüm zorlukları aşacağız
  Hep birlikte kardeşçe,  şeffaf bir belediyecilik anlayışıyla hizmet edeceklerini söyleyen Yıldırım, “Allah nasip ederse, seçimleri kazandığımız zaman, siz olan güler yüzümüz, size olan saygımız katlanarak devam edecek. İlk dönemimizde, ilk defa ilçe olmanın verdiği zorluklar, 4 belediyeyi birleştirmiş olmanın getirdiği kargaşadan dolayı sizlere çok vakit ayıramadık. İşlerin yoğunluğu sadece belediye özelinde çalışmamıza neden oldu. Ama bundan sonra, sizlerle bire bir ilgilenerek, sizlerin yüzüne bakıp, aranızda dolaşarak, dertlerinizi sorarak, şeffaf, saygılı belediyeciliğimizi devam ettireceğiz. Bence en büyük proje budur, çünkü Türk’ü ile Kürt’ü ile Ak Parti’lisi, CHP’lisi, MHP’lisi, İYİ Partisi ile el ele verebiliyorsak, birbirimize saygılıysak, muhabbetle tüm zorlukları aşıyorsak bundan büyük proje mi olur. Sevginin başaramayacağı zorluk yoktur. Biz sevgiyle tüm zorlukları aşacağız. Ele ele verip tüm problemleri çözeceğiz. Kazandığımız zaman bu sevginin büyümesi için yine şenliklerimiz yapacağız. Beraber oynayacağız. Yeri gelecek halay çekeceğiz. Yeri gelecek Ankara havası oynayacağız. Büyük bir aile olacağız.” şeklinde konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları