https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

YEŞİL'İ YALNIZ BIRAKMADILAR

Her yıl olduğu gibi bu yıl biz de Aksu güreşlerine katıldık. Bizim işimiz hem güreşçileri hem güreş severleri hem de protokolü fotoğraflayıp kimin gelip kimin gelmediğini analiz etmek.

25.09.2019 15:33 tarihinde yayınlandı 287 defa okundu 0 defa yorumlandı
YEŞİL'İ YALNIZ BIRAKMADILAR

Her yıl olduğu gibi bu yıl biz de Aksu güreşlerine katıldık. Bizim işimiz hem güreşçileri hem güreş severleri hem de protokolü fotoğraflayıp kimin gelip kimin gelmediğini analiz etmek.
Bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Aksu Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne damga vuran Mehmet Yeşil Yeşil oldu. Hem 3 yıl aradan sonra güreşlere katılması hem de birinci olması güreş severlerin tadında bir güreş organizasyonu yaşamasını sağladı. Hoş 3 yıl önce de güreş sonrası yine Yeşil Yeşil konuşuluyordu. O zamanlar hatırlıyorum vatandaşların söylediği tek söz ''Yeşil çayır, Yeşil'siz olmaz'' dı. 
Yine o dönemlerde Yeşil Yeşil'e ''20 yıldır başarılı bir sporcu olabilir, madalya kazanabilir ama ahlak kurallarından yoksun ise bu başarıların bir önemi yoktur'' dedikleri yetmezmiş gibi attırdıkları manşetlerde ''korktu gelmedi'' yazdırtmışlardı. Tüm bunlara rağmen başpehlivan Yeşil, katıldığı birçok organizasyonda birincilik elde ederek Aksu'ya döndü.

Şimdi gelelim işin arka yüzüne;

Sizce Yeşil bu organizasyona katılmasaydı 6.sı gerçekleşen organizasyon bu kadar kalabalık ve hareketli olur muydu?

Yeşil'in kazandığı başarı belediye de ne gibi bir önem taşıyor?

Mehmet Yeşil Yeşil korkmuş olsaydı 3 yıl aradan sonra güreşlere katılır mıydı? 3 yıldır hangi dağda kurt öldü de Yeşili son 4 gün kala güreşlere katılması için davet ettiler?

Başpehlivan Yeşil madem güreşlere katılacaktı neden billboardlarda onun değil de güreşlere katılmayan Ali Gürbüz'ün fotoğrafı vardı?

Hangi algı oluşturulmaya çalışıldı?

Yoksa yine aynı hikayeyi mi yazmaya çalıştılar?

Bana kalırsa tribünden alınan desteği yerle bir etmeye çalıştılar amma velakin Karözlü'ler daima Yeşil'in yanında oldular. Yine geldiler yine geldiler...

Seneye bakalım ''Mevlâ Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler''

 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları