https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

YENİ YILDA YENİLENMEK

54 yaşıma girerken artık ne kadar aptal olduğumu daha iyi anlıyorum. Aptal olmak normal bir durum. Ama ben 18 yaşında ilken kendimi bir dâhi sanıyordum. Şimdi ise tam bir ahmak olduğumu fark ediyorum.”

31.12.2019 12:34 tarihinde yayınlandı 277 defa okundu 1 defa yorumlandı
YENİ YILDA YENİLENMEK

 1) “Deneyim, her türlü maddiyattan daha değerlidir.”
 
 2) “Hayatınızda yapacağınız en önemli kariyer seçimi, eş seçiminizdir.”
 
 3) “Parayla ilgili üç yetenek vardır: Onu kazanmak, elde tutmak ve  büyütmek. Bunların üçü de birbirinden çok farklı yeteneklerdir.”
 
 4) “Çocuk sahibi olmak korkunç bir şeydir. Ama çocuk sahibi olmak muhteşem bir şeydir.”
 
 5) “Bu konudaki tüm bilimsel çalışmaları bir kenara bırakarak söyleyebilirim ki, sekiz saatlik bir uyku çok önemlidir.”
 
 6) “Yiyip içtiklerinize dikkat edin ve her geçen yıl porsiyonlarınızı  biraz daha küçültün. Yaş ilerledikçe ne kadar spor yaparsanız yapın bir  faydası olmuyor.”
 
 7) “İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü önemsememek için çaba sarf edin. Bu, benim için hâlâ çok zor ama öğreniyorum.”
 
 8) “İletişim kurduğunuz herkesi sanki kendi çocuğunuzmuş ve yarın  ölecekmiş gibi hayal edin. Böylece dinlemeyi ve nâzik olmayı  öğrenirsiniz.”
 
 9) “Öfke aslında gerçek bir his değildir; onu yaratan korkudur. Öfkelenmeden önce sizi korkutan şeyin ne olduğunu düşünün.”
 
 10)  “Her beş senede bir hayatınızda radikal değişiklikler yapın. Aksi halde hayat oldukça sıkıcı olabiliyor.”
 
 11) “Her gün yaratıcılığınıza belirli bir zaman ayırın. Yaratıcılık bir  kas gibidir ve onu geliştirmeniz gerekir. İlhâm ise içi boş bir  kelimeden ibarettir.”
 
 12) “Minnettarlık ve şikayet  etmek/suçlamak gibi durumlar bir insanda aynı anda bulunamaz. Hangisini  yansıtmak istediğinizi seçin.”
 
 13) “Okumak, bir hayata sığdıramayacağınız kadar deneyimi öğrenmenizi mümkün kılar. Bol bol okuyun.”
 
 14) “Hayatta en çok yapmak istediğiniz 25 şeyi listeleyin ve sizin için  en önemli olan 5 tanesini bunlardan ayırın. Daha sonra kalan 20’yi çöpe  atın ve unutun; çünkü onlar sizde yalnızca kafa karışıklığı yaratır.”
 
 15) “Başarının %99’u çalışmak, %1’i ise yetenektir. Yetenek ateşleyici güç ise, çalışmak benzindir.”
 
 16) “Sık sık komedi izleyin; hatta imkânınız varsa her gün izleyin. Çünkü gülmenin hastalıkları iyileştiren bir gücü vardır.”
 
 17) “Isaac Newton kalkülüsü icat etti; fakat aynı zamanda simyaya da  inanıyordu. Pek çok aptalca şey yapmadan zeki ve başarılı olmanız mümkün  değildir.”
 
 18) “Akışına bırakmayı bilin. Tüm problemlerinizi bugün çözmeye çalışmayın.”
 
 19) “Ne kadar az şeye sahip olursanız, o kadar az şey size sahip olur.”
 
 20) “Sizden nefret ettiğini bildiğiniz insanlarla karşılaştığınızda  onlara bakın, ellerini sıkın ve içten bir tebessümle karşılık verin.”
 
 21) “Kabalık etmek insana hiçbir zaman hiçbir şey kazandırmaz.  Karşınızdakileri anlamaya çalışın ve istedikleri her ne olursa olsun  bunu başarabileceklerini söyleyin.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları