https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

VEKAM ÖZEL ÖDÜLÜ: ''ASVALTIN ALTINDA DERELER VAR''

Bu yıl 31. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında, ''Ankara Hikayesini Bekliyor'' çağrısıyla açılan belgesel ve kısa film yarışması sonuçlandı.

12.09.2020 13:08 tarihinde yayınlandı 95 defa okundu 0 defa yorumlandı
VEKAM ÖZEL ÖDÜLÜ: ''ASVALTIN ALTINDA DERELER VAR''
       Vehbi Koç Ankara Araştırma Merkezi (VEKAM) ve 31. Ankara Uluslararası Film Festivali işbirliğiyle gerçekleştirilen kısa film yarışmasında, Yasin Semiz'in üstlendiği, ''Asfaltın Altında Dereler Var'' belgeseli VEKAM Özel Ödülü'ne layık görüldü.
       Ankara'nın kayıp derelerinin izini süren belgesel, derelerin tekrar gün yüzüne kavuşturulması için verilen mücadeleye ışık tutuyor.
       10 bin TL'lik Özel Ödülü, 10 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilen kapanış töreninde Yönetmen Yasin Semiz'e takdim edildi.  
        Ankara ve çevresi ile ilgili görsel ve işitsel belleğin zenginleştirilerek kent araştırmalarına katkıda bulunmasına destek olmak amacıyla açılan yarışma çağrısının seçici kurulunda akademisyen Dr. İpek Azime Çelik Rappas, belgesel yönetmeni Kerime Senyücel ile akademisyen Prof. Dr. Seçil Büker yer aldı.
       ''Asfaltın Altında Dereler Var'' belgeseli, VEKAM Kütüphanesi ve Arşivi'nde de kaynak olarak akademik araştırmalara açılacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları