https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Vatandaşların ’asfalt’ isyanı

Barbaros Mahallesi 3048 sokakta yaşayan vatandaşlar sokağın çamurdan geçilmediğini belirterek, en kısa sürede sokağın asfaltlanmasını istediklerini belirtti.

18.11.2020 11:45 tarihinde yayınlandı 50 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vatandaşların ’asfalt’ isyanı
Mahalle sakinleri, Aksu’nun merkezinde bulunan sokağın çok uzun zamandır kötü durumda olduğunu belirtti. Yolun asfaltsız olmasının, kötü görüntünün yanı sıra birçok soruna da neden olduğunu belirten mahalle sakinleri yetkililerden acil çözüm istedi.
BAŞVURULAR SONUÇSUZ
Yaklaşık iki senedir yolun asfaltlanmasını beklediklerini belirten bir mahalle sakini, “Burası merkezi bir konum ancak çok uzun süredir asfaltlama yapılmadı. Hem görüntü kötü, hem de özellikle kış aylarında çamur oluyor. Konuyla ilgili CİMER’e ve Aksu Belediyesi’ne defalarca kez başvuru yaptık ancak bir sonuç alamadık. Kış ayları iyice etkisini göstermeden sokağımızın asfaltlanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.
2021’DE ASFALT ÇALIŞMASI YAPILACAK
Konuyla ilgili açıklama yapan Fen İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen ise, bölgenin asfaltlanma çalışmalarının 2021 yılı yatırım projesinde yer aldığını belirtti. Gökçen, “O bölgede asfaltlama çalışması yapacaktık ancak ASAT Genel Müdürlüğü’nden bize uyarı geldi. Bölgede altyapı çalışması yapacaklarını ve o çalışma tamamlandıktan sonra asfalt çalışmasına başlamamızı söylediler. Biz de o dönemdeki asfalt çalışmamızı Macun Mahallesi’ne kaydırdık. O nedenle 2021 yılına kaldı. 2021 yılı için Barbaros Mahallesi’nin tamamı planlamaya alındı” ifadelerini kullandı.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları