https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

VATANDAŞLAR HALK PLAJI İÇİN EYLEM YAPTILAR

Kundu Mahalle sakinleri Kundu Sahil yolundaki hazine arazisinin bir otele verildiğini iddia ederek eylem yaptılar.

09.08.2019 11:35 tarihinde yayınlandı 354 defa okundu 0 defa yorumlandı
VATANDAŞLAR HALK PLAJI İÇİN EYLEM YAPTILAR
   Kamuoyunda dolaşan hazine arazisi otele verildi  söylemlerine tepki göstererek eylem yapan  vatandaşlar ''Aksu halkının başka bir deniz kıyısı kalmadı. Tek yer burası. Buraya da göz diktiler. Amacımız burayı kurtarmak. Kurtaracağız da. ''dediler.
Halk için ayrılan bölgenin ara ara kapalı olduğunu, duş ve tuvaletin olmadığını belirten vatandaşlar bu alana düzenli bir halk plajı istediklerini kaydederek; ''Bütün plajlar otellerin oldu. Bir tek burası kaldı burayı da elimizden alacaklar. Geçen gün geldik her yer kapalıydı giremedik buraya. Burada duş tuvalet hiçbir şey yok. Buraya düzenli bir halk plajı istiyoruz. Canımızı vereceğiz burayı vermeyeceğiz. İleride buradan çocuklarımız torunlarımız denize girecek. Bir de halk plajının bir bölümünü su sporları için ayırdılar. Halk plajında ne işi var bunların. Düne kadar yolumuz kapalıydı burada giriş çıkış yapamıyorduk. Duşların hali ortada. Geçen yıl iyiydi ama bu yıl duyduğumuza göre sahil yolundaki hazine arazisinin bir otele verildiği söyleniyor. Zaten orayı verdilerse otelciler bizi bir daha buraya sokmaz. Sahilin arkasındaki hazine arazisinin piknik alanı olarak aksu halkına kazandırılmasını istiyoruz. Devlet hazinesini sözde bir otele vermişler restoranı genişletip oraya 500 kişilik otel yapacaklarmış. Bizim nenelerimiz dedelerimiz zamanında buraları almak için çok kan dökmüş. Eğer biz kullanamayacaksak boşuna kan dökmüşler. Amacımız tek amacımız hazine alanını halka kazandırmak. Burayı kimseye vermeyeceğiz. Herhalde muhtarla işbirliği yaptıkları için oluyor bu iş. Muhtar yanımızda değil işine gelmiyor. Duş yok tuvalet yok çöp dolu. Aksu halkının başka bir deniz kıyısı kalmadı. Tek yer burası. Buraya da göz diktiler. Amacımız burayı kurtarmak. Kurtaracağız da. ''

RECEP BAL;  ORTADA  ŞAİBELİ DURUMLAR VAR
   Siyasi amaç gütmeden vatandaşların yanında olduğunu kaydeden İYİ Parti Aksu İlçe Başkanı Recep Bal vatandaşların kullanım alanlarının ve haklarının daima savunucusu olacağını ifade etti.
Muhtarlıkta ve belediyede şaibeli durumlar gördüğünü dile getiren İlçe Başkanı Bal ''Kundu halkının burada eylem yapacağı bilgisi muhtar tarafından belediyeye bildirildi. Muhtar belediye personeli mi mahalle muhtarı mı belli değil. Muhtar sadece siyasi düşüncesinden dolayı mahalle sakinlerinin ve Aksu halkının kullanım haklarını savunanların yanında olmuyorsa o şaibelidir. Şimdikileri düşünmüyorsa da çocukların geleceği için plajı ve hazine arazisini korumalıdır. Yangından mal kaçırırcasına eylem saatinde o alana yol dökülmesi de şaibelidir.''dedi.
Aksu halkının tüm haklarının savunucusu olacağını daima vurgulayan İlçe Başkanı Recep Bal ''İnşallah biz yanılırız. Hazine arazisi Aksu halkına piknik alanı olarak kazandırılır. Burada bizim amacımız siyaset yapmak değil, Aksu halkının kullanım alanlarının kısıtlanmasını engellemek, bu alanı değerlendirerek Aksu halkına kazandırmak.'' şeklinde konuştu.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları