https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Vali Münir Karaloğlu Güney Kariyer Fuarını Açtı

Vali Münir Karaloğlu, Cumhurbaşkanlığı himayesinde, bu yıl ilki düzenlenen Güney Kariyer Fuarı’nın (GÜNKAF) açılışını gerçekleştirdi.

25.03.2019 17:29 tarihinde yayınlandı 243 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Münir Karaloğlu Güney Kariyer Fuarını Açtı
Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Güney Kariyer Fuarı açılışına Vali Karaloğlu’nun yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri ve pek çok öğrenci katıldı.

Antalya Türkiye’nin Vitrinidir
Nevruz’u ve Ormancılık gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Vali Münir Karaloğlu, “Antalya bizi hedeflerimize taşıyacak önemli merkezlerden bir tanesi, Antalya’mız Türkiye’nin vitrinidir. Antalya, turizmiyle, tarımıyla, ticaretiyle ve sanayisiyle bir fırsatlar şehridir. Şehrimizde şu anda ikisi kamu olmak üzere 5 adet üniversitemiz ve bu üniversitelerimizde okuyan 80 bin öğrencimiz vardır” dedi. 

Konuşmasında, gençler için geleceğe yön vermenin önemine değinen Vali Münir Karaloğlu, “Değerli gençler sizlerin, hayallerinizi fırsatlara, fırsatlarınızı gerçeğe dönüştürebilmeniz için etkinlikler yapıyoruz. Hayallerinizi gerçekleştirmeniz ve birer teşebbüs olabilmeniz için bugün burada yolunuzu belirleyeceksiniz. Bu yüzden de kariyer günleri büyük önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisine ve değerli başkanına bu farkındalık dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Yerli Ve Milli Gençler Bizi Geleceğe Taşıyacaktır
Türkiye’yi Batı toplumlarından bir adım öne çıkaran avantajlarının genç nüfusları olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Sadece genç nüfusa sahip olmak yetmiyor. İyi eğitilmiş bir genç nüfusa, milli ve yerli olan bir genç nüfus bizi geleceğe taşıyacaktır. Dünyadan bir adım daha öne çıkaracaktır. Bu yüzden Cumhurbaşkanımız, her şehre üniversite projesini hayata geçirdi. Antalya olarak bizim yakın hedefimiz de 5 üniversitesi olan şehrimizi, 10 üniversitesi olan, bir eğitim şehrine dönüştürmektir” dedi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra gençlerin kişisel kabiliyetlerine uygun olan yolu belirlemesinde, kariyer fuarlarının büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, “Kariyer fuarlarının size sağlayacağı en önemli fırsat, buradaki yüzlerce örneğin sizlere yol göstermesi olacaktır. Bu güzel etkinliği düzenleyen Cumhurbaşkanlığı insan Kaynakları Ofisine ve tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Güney Kariyer Fuarı’na katılım gösteren kuruluşlara ve firmalara teşekkür eden Vali Münir Karaloğlu, konuşmasının ardından beraberindeki heyet ile fuar stantları gezdi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları