https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

VALİ KARALOĞLU FİDE ÜRETİM SAHALARINI GEZDİ

Vali Münir Karaloğlu, Güney Agripark Tarımsal Araştırmalar ve Grow Fide Üretim ve Ticaret şirketlerini ziyaret etti. Kurum yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu laboratuvar ve fide üretim seralarını gezerek, incelemelerde bulundu.

17.10.2018 12:47 tarihinde yayınlandı 676 defa okundu 0 defa yorumlandı
VALİ KARALOĞLU FİDE ÜRETİM SAHALARINI GEZDİ
Şirket yetkililerinden, doku kültürü ürünler hakkında bilgi alan Vali Münir Karaloğlu, 10 milyon bitki kapasitesine sahip, Türkiye’de ilk defa DNA analizi yapılan ve sertifikalı fidanlarla kalite güvencesi altına alınan, doku kültürü üretim laboratuvarlarını gezdi.

Vali Karaloğlu, Antalya'da doku kültürü, fidan ve fide üzerine yaptığı çalışmalarla adını duyuran, Rito Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hasan Ünal’dan kurumun iş ve işleyişi hakkında bilgi aldı.

Aşılı fide üretiminde Türkiye’nin öncü kuruluşlarından olduklarını vurgulayan Dr. Hasan Ünal, 100.000 m²’lik alana kurulmuş, yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 100 milyon fideye ulaşan, Grow Fide’nin her çeşit sebze ve mevsimlik çiçek fidesi ürettiğini belirterek, son teknolojiye sahip üretim sahalarından elde ettikleri ürünlerin, bazı Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine de ihraç ettiklerini ifade etti.

Yetkililerin sunumunun ardından Vali Münir Karaloğlu, şirketlerin laboratuvar ve fide üretim seralarını gezdi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları