https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Vali Karaloğlu Çocukların Karne Heyecanını Paylaştı

Vali Münir Karaloğlu Abdurrahman-Neriman Bileydi İlkokulu-Ortaokulu’nda öğrencilere yarıyıl dönemi karnelerini dağıttı.

18.01.2020 15:10 tarihinde yayınlandı 143 defa okundu 0 defa yorumlandı
Vali Karaloğlu Çocukların Karne Heyecanını Paylaştı
Antalya'da, 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle karne heyecanı yaşandı. 475 bin 412 öğrencinin karne heyecanı yaşadığı Antalya’da, Vali Münir Karaloğlu Abdurrahman-Neriman Bileydi İlkokulu-Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini takdim etti.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği karne törenine Vali Münir Karaloğlu, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten ve Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan'ın katılımıyla Abdurrahman-Neriman Bileydi İlkokulu-Ortaokulu’nda yapıldı.

Karne dağıtım töreninin yapıldığı birinci sınıf öğrencilerine üzerinde çeşitli motiflerin ve öğrencilere ait fotoğrafların bulunduğu karnelerini Vali Karaloğlu ve protokol üyeleri dağıttı.

Eğitim Her Geçen Gün Daha İyiye Gidiyor
Törenin ardından konuşan Vali Münir Karaloğlu, “Antalya’mızda 475 bin 412 öğrencimiz, 39 bin 990 öğretmenimiz ve 1711 okulumuzda birinci yarıyılı tamamladık. Karneleri dağıttık, tatile girdik. Ben tatile giren bütün öğrencilerimizi öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. İyi tatiller diliyorum. İnşallah çocuklarımız dinlenmiş olarak ikinci öğretim yılına başlarlar” dedi.

Antalya’da eğitim öğretimin, ilk yarıyılında çok ciddi bir sorunla karşılaşmadıklarını ifade eden Vali Karaloğlu, “Antalya eğitimi her geçen gün, fiziki alt yapısı; derslikler, çocukların sosyal mekânları, spor alanları olarak daha kaliteli hale geliyor. İçerik bakımından da her geçen gün daha kaliteli hale gelerek devam ediyor. İnşallah önümüzde ki dönemde Antalya’da eğitimin daha ileriye gittiği bir dönemi hep beraber yaşayacağız. Ben yavrularımıza, velilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Vali Münir Karaloğlu, okul bahçesinde bekleyen veliler ve öğrencilerle fotoğraf çektirip, sohbet etti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları