https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ÜRETİCİLER BİRLİĞİNDEN TALEPLER

Aksu Kent Konseyi’ne bağlı Aksu Üreticiler Birliği AK Parti İl Teşkilatını ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü.

30.01.2020 15:51 tarihinde yayınlandı 238 defa okundu 0 defa yorumlandı
ÜRETİCİLER BİRLİĞİNDEN TALEPLER
Görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulunan Üreticiler Birliği Başkanı Turan Şahin, “Aksu Üreticiler Birliği olarak Aksu’muzda eğitim veren Yedisu ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleri öğrencilerimizin mezun olduktan sonra Yardımcı Hemşirelik unvanının istihdamı konusunda sıkıntı meydana geldiğini bakanımıza aktardık. Yardımcı Hemşirelik unvanının önündeki "yardımcı" kelimesinin kaldırılarak sadece "Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Mezunu" unvanı verilmesini, başta Aksu olmak üzere tüm sağlık meslek liseleri öğrencilerimiz adına talep ettik. Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, bu husus üzerinde yeni bir çalışma yapıldığını ifade etmiştir. İlgilerinden ve bizlere zaman ayırmasından dolayı Sayın Bakanımıza Aksu’muz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.” dedi.
Antalya Milletvekili Atay Uslu’nun, Aksu Muhtarlar Dernek Başkanı Cihangir Yılmaz’ın, Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp’in, Hal Komisyoncular Dernek Başkanı Hasan Ali Yılmaz’ın ve AK Parti Tarımdan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mesut Topçu’nun da hazır bulunduğu ziyarette İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ile yaptıkları görüşmeyi de aktaran Turan Şahin, “Son günlerde üreticilerimizin ürünlerini satarken yaşadıkları sıkıntılarını Tarım Kredi Kooperatifleri, haller, marketler ve komisyoncuların çalışma sisteminin üreticiye vermiş olduğu sıkıntılı süreci bir rapor halinde hazırlayarak Ankara'ya 2 günlük temaslar için gidecek olan Adalet ve Kalkınma Partisi Antalya İl Başkanı Sayın İbrahim Ethem Taş'a verdik. Taş, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'ye dosyayı teslim ederek konuyu bizzat anlatacakları sözünü verdi. Taş’a samimi ilgileri için teşekkür ediyor, Ankara'daki temaslarında kolaylıklar diliyoruz.” diye konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları