https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Uluslararası Projeye Uzaktan Eğitim Sürecinde de Devam Ettiler

Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan Pınarlı Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu, AB Bakanlığı’na bağlı Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülen eTwinning kapsamında uyguladığı ’Think, Design, Play, Edit’ (Düşün, Tasarla, Oyna, Düzenle) projesiyle öğrencilerimiz ortak karar alarak belirledikleri Değerler Eğitimi konuları üzerine kendi senaryolarını yazıyor, kendileri video çekiyorl

10.06.2020 16:45 tarihinde yayınlandı 333 defa okundu 2 defa yorumlandı
Uluslararası Projeye Uzaktan Eğitim Sürecinde de  Devam Ettiler

Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan Pınarlı Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu, AB Bakanlığı’na bağlı Ulusal Destek Servisi tarafından yürütülen eTwinning kapsamında uyguladığı ’Think, Design, Play, Edit’ (Düşün, Tasarla, Oyna, Düzenle) projesiyle öğrencilerimiz ortak karar alarak belirledikleri Değerler Eğitimi konuları üzerine kendi senaryolarını yazıyor, kendileri video çekiyorlar ve bunları Türkiye’den ve yurtdışından öğrencilerle paylaşıyorlar.

Proje hakkında bilgi veren Matematik Öğretmeni Canan ARI, Ekim ayında 7. sınıflarla bu projeye başladıklarını, öğrencilerimiz ortak karar alarak belirledikleri Değerler Eğitimi konuları üzerine kendi senaryolarını yazıyor, kendileri video çekiyorlar ve bunları diğer öğrencilerle paylaşıyorlar. Bu proje sayesinde öğrencilerimiz hem ulusal hem de Romanya, Azerbaycan gibi Avrupa ülkeleriyle uluslararası düzeyde okullarını temsil ediyor hem değerlere verdikleri önemi vurguluyor hem de diğer öğrencilere örnek bir uygulama sergiliyorlar.  Projeleri kapsamında öğrencilerin aylık belirledikleri bir değer konusunda çevrelerini gözlemleyip, bunu senaryoya dönüştürdükleri ve kendi hazırladıkları senaryolarını sahnelediklerini vurgulayan Canan ARI, bu sayede proje tabanlı öğrenme metodunu derslerine başarıyla uyguladıklarını belirtti. Her işlediğimiz değerlerimizle ilgili e-dergi çıkarıp bunu yayınlayarak tüm okulun projeye ilgi duymasını sağladıklarını belirtti.

 
Uzaktan eğitimin sürecinde de projenin devam ettiği, belirlenen ’Temizlik,Güven ve Mutluluk’ konularına vurgu yapılarak, bu süreçte temizliğin önemi, internet güvenliği ve yarınlara umutlu bakabilmek için nasıl mutlu kalabiliriz konularında ortak ülkelerle görev dağılımı yapılarak, öğrencilerin kendi videolar çekip bütün bu videoları birleştirerek en son ortak bir ürün bir video hazırladıklarını belirtti. Haziran ayında son olarak değerlendirme anketiyle öğrencilerinin projeyi ve süreci değerlendirmeleri de sağlandı.
 
Proje sayesinde Matematik dersine ilginin arttığı, disiplinler arası çalışmaların önünün açıldıgını ve yabancı dili kullanmanın arttığını da belirten Canan ARI, gelecek yıl okullarının farklı projelerle daha büyük hedeflere ulaşması için çalışacaklarını söyledi. 21. yüzyıl eğitim amaç ve hedefleri için öğrencilerin farklı kültürlerle etkileşime geçmelerinin onların akademik başarıları yanında sosyal ve kültürel birikimlerini de artırdığını belirtti.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları