https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ULUSLARARASI BAŞKENT ANKARA HAFTASINDA ANKARA KULÜBÜ SERGİ AÇTI

Atatürk'ün Ankara'ya gelişine dair çok özel fotoğraflar, Ankara Kulübü Derneği Seymen ve Bacıeren gösterileriyle ANKAmall'da sergileniyor.

07.10.2019 08:59 tarihinde yayınlandı 259 defa okundu 0 defa yorumlandı
ULUSLARARASI BAŞKENT ANKARA HAFTASINDA ANKARA KULÜBÜ SERGİ AÇTI
        Ankara Kulübü Derneği işbirliği ile 1 Ekim 2019 tarihinde kapılarını açan ANKAmall, Atatürk'ün Ankara'ya gelişi ve Ankara Seymenleri'nin Ulu Önder'i karşılamalarını konu alan fotoğraf sergisi ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
       27 Aralık 1919'da Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin tek orijinal fotoğrafının da yer aldığı sergi  1970'li  yıllara kadar farklı dönemlerde çekilmiş kutlama ve seymen halayı fotoğrafları bulunuyor.Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan'ın verdiği bilgide, ''Bu sergide Ankara meydanlarının değişik noktalarında  27 Aralık Atatürk'ün Ankara'ya gelişi ve 13 Ekim Ankara'nın Başkent oluşunun kutlamalarına dair fotoğraflar bulunuyor. Bu arşiv sadece bizim kulübümüze ait ve çok nadir sergiliyoruz'' diye konuştu. 5 Ekim Atatürk'ün Ankara hemşehriliğinin 97. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Özaslan, ''Biz 5-13 Ekim tarihlerini Uluslararası Başkent  Ankara Haftası olarak kutluyoruz. ANKAmall ekibine de bu coşkumuzu bizimle paylaştığı için teşekkür ediyoruz'' dedi.
        50'den fazla fotoğrafın yanı sıra Seymen ve Bacıeren kostümleri ile takılarının da sergilendiği etkinlik 7 Ekim 2019 tarihinde son bulacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları