https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ULUSLARARASI ANKARA EKMEK FESTİVALİ BAŞLADI

Ankara'nın Çankaya ilçesinde Ruan Fuarcılık tarafından düzenlenen ''Uluslararası 3'üncü Ekmek Fuarı Festivali'' başladı.

23.11.2019 10:47 tarihinde yayınlandı 337 defa okundu 0 defa yorumlandı
ULUSLARARASI ANKARA EKMEK FESTİVALİ BAŞLADI
        Çankaya Zübeyde Hanım Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen festival kapsamında, Türkiye'nin önde gelen ekmek üreticilerinin yanı sıra Almanya,Ukrayna, Azerbaycan gibi 17 ülkenin ekmek ve unlu mamullerinin sergilendiği stantlar kuruldu. 
       Ukrayna Ankara Büyükelçiliği Basın sorumlusu Olena Lıtvınenko, Ukrayna'nın tanıtım standında temsil edilen ürünlere dair bilgilendirmelerde bulundu. Ukrayna'nın Ankara Büyükelçiliği olarak bu festivale ilk kez katıldıklarını ifade eden Lıtvınenko, Ukrayna'da ekmek kültürünün ne kadar önemli ve büyük olduğunu vurgu yaptı. Ekmek kültürünü tanıtmak için bu festivale katılmanın çok önem taşıdığına değindi.
       Azerbaycan Kültürünü Yaşatma Derneği temsilcilerinin bulunduğu, zengin unlu mamul çeşitleriyle dikkat çeken Azerbaycan standında, birbirinden çeşitli unlu mamul ürünler sergilendi.
       Ankara'da ekmek ve unlu mamul severleri bir araya getirmeyi amaçlayan ''Uluslararası 3. Ekmek Fuarı''  22-24 Kasım 2019 tarihleri ve saat 10.00-20.00 Saatleri arasında açık olacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
FOTOĞRAF.MUSTAFA TAŞKIN

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları