https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ULUSLARARASI ''DÜNYA RESSAMLARI SERGİSİ'' İSTANBUL'DA

Uluslararası Sanat Festivali olan, ' Dünya Ressamları Sergisi'' 6 Temmuz 2019 tarihinde, Mertel Green Park Gold Salonu'nda başlıyor.

20.06.2019 14:59 tarihinde yayınlandı 338 defa okundu 0 defa yorumlandı
ULUSLARARASI ''DÜNYA RESSAMLARI SERGİSİ'' İSTANBUL'DA
23 ülke ve 250 sanatçının katıldığı sergi, Türkiye temsilcisi Ressam Demet Adalı ve  Organizatör Ahmad Othman  tarafından hazırlandı.
       Açılış, semazen gösterisi ve 90 kişilik müzik grubuyla başlayacak. Müzik grubu, 3 gün boyunca sergiye eşlik edecek. Ayrıca, 50 ülke televizyon kanalında canlı yayın, özel röportajlar ve sosyal medyaya aktarım yapılacak. İnternet ve medya canlı yayın aracı anında tüm ülke televizyonlarına 9 kamera ile yayın yapacak. 15 fotoğrafçı ve 7 dron kamera ile fotoğraflar yerden profosyanel  kameralarla havadan dronlarla çekim yapacaklar.
        Serginin 2. günü olan 7 Temmuz da ise, sanatçılara madalya, plaket ve sertifikaları taktim edilecek. 8 Temmuz'da röportajlar yapılıp, misafirler ağırlanacak.  9-10  Temmuz da ise, Merter sahilinde  resim sempozyumu ve  canlı resim performansı yapılacak. Canlı performans çalışmaları gelirleri muhtaç çocuklara bağışlanacak.
         7 gün sürecek serginin son günü  Ayasofya, Sultanahmet gezilerek boğaz turu yapılacak. Yurtdışından gelen misafirler için, gezi ve alış veriş zamanı da olacak. 
         Uluslararası Sanat Festivali'ni düzenleyen Türkiye temsilcisi Demet Adalı ve Organizatör Ahmad Othman'a teşekkür eder tüm sanatçılara başarılar dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları