https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ULUS VE ANKARA KALESİ'NDE HİBRİT ARAÇLARLA YOLCULUK

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ford Otosan arasında imzalanan sözleşme kapsamında Türkiye'nin şarj edilebilir hibrit (Elektrikli) ticari aracı Ford Custom PHEV, Ankaralılara ücretsiz ring hizmeti vermeye başladı.

27.07.2020 11:03 tarihinde yayınlandı 77 defa okundu 0 defa yorumlandı
ULUS VE ANKARA KALESİ'NDE HİBRİT ARAÇLARLA YOLCULUK
      Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katıldığı törenle teslim alınan araçlardan biri Ulus'taki tarihi yerlere ring servisi yapacak diğeri ise Başkent 153 mobil ekipleri tarafından kullanılacak.
     Ankara Kalesi önündeki meydanda gerçekleşen araç teslim töreninde açıklamalarda bulunan Başkan Yavaş, Ankara'yı akıllı bir başkent yapmak, daha temiz, sürdürülebilir ve çevreci uygulamalarla vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için çalıştıklarını söyledi.
      Ankara halkının sağlığı gözetilerek çevre dostu uygulamalara önem verdiklerinin altını çizen Başkan Yavaş, ''Bu elektrikli araçların denenmesi için en uygun yerin Ulus olduğunu düşündük. Ulus, Ankara Kalesi ve çevresi civarında ring hizmeti verilmesini hem çevre hem tarih hem de turizmin gelişmesi açısından olumlu etkileri olacak.Ulus Atatürk Heykeli önünden düzenli ring turları yapılacak. Buraya araçlarıyla gelen ve otopark sıkıntısı çeken turistler için büyük kolaylık olacağını düşünüyorum. İnşallah Ankara'da elektrikli araçların sayısı artar, benzinli ve dizel araçlardan kurtulmuş oluruz. Bu bir başlangıç olsun'' diye konuştu.
       Başkan Yavaş, araç teslim töreninin ardından Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş ile birlikte Ankara Kalesi'nin tarihi evlerinde gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.
       İçkale bölgesinde gerçekleştirilen sokak sağlıklaştırma çalışmaları hakkında bilgi veren Ödemiş, ''Tüm binaları aslına uygun ve özgün yapısını bozmadan restore ediyoruz. Bütün çalışmalarda, Ankara geleneğinde ne varsa, o malzemeleri kullanıyoruz. Sokak sağlıklaştırma yapılacak 3 etabımız var. ve bu 3 etapta 240 ev restore edilecek'' diye konuştu
    Teşekkürler Ankara Büyükşehir Belediyesi...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları