https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ULUCANLAR VE HAMAMÖNÜ SANATÇILARINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK

Ankara Ulucanlar ve Hamamönü Sanat Sokağı Sanatçıları tarafından yapılan eserler, Elazığ depremzedeleri için satışa çıkarıldı.Sergi 7 Şubat 2020 tarihinde Hamamönü Sanat Sokağı Sergi Salonunda açıldı.

10.02.2020 09:58 tarihinde yayınlandı 223 defa okundu 0 defa yorumlandı
ULUCANLAR VE HAMAMÖNÜ SANATÇILARINDAN DEPREMZEDELERE DESTEK
  Altındağ Belediyesi organizesinde, sanatçıların el emeği eserlerinin bulunduğu sergi açılışı, Altındağ Belediyesi Kültür Müdürü Ali Rıza Yarar tarafından yapıldı.
        Başkentli sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışında konuşan Yarar, ''Sergimizin amacı depremde hayatlarını kaybeden insanların yakınlarına, ailelerine bir nebzede olsa yardım amaçlıdır. Burada satılacak olan eserlerin tamamının geliri depremzedelere aktarılacaktır'' dedi.
         Hamamönü Sanat Sokağı'ndan 54, Ulucanlar Sanat Sokağı'ndan 40 sanatçının katıldığını sergide 100 eser bulunuyor. Yarar, ''Bir kaç eserimiz ilk açılışta satıldı. Ne kadar gelir yapacağımızı bizde bilmiyoruz. Temennimiz hepsini satılması'' diye ekledi.
        Hamamönü  Sanat Sokağında atölyesi olan Ressam Yıldız Anadolu, ''Bu acılı dönemde ülke olarak birlik ve beraberlik içerisinde biz tek yürek olarak onlarla beraberiz. Onların acısını paylaşmak adına bu sergiyi açtık'' diye konuştu.
          Ulucanlar Sanat Sokağı sanatçısı Ressam Selma Bora ise '' Buradaki amaç, Türk milletinin böyle acılı zamanlarda bir araya gelip tutkulu bir şekilde birbirlerini sahiplenmesi.Bu, bizler için ve ülkemizin geleceği için çok önemli bir değer diye düşünüyorum.İnşallah bir daha böyle olaylarla karşılaşmayız. Bütün Dünya devletleri de gördü ki, biz Türk devleti olarak her zaman, kötü günlerde bir araya gelerek birbirimize canımızdan bir şeyler veriyoruz'' dedi.
       100 eser bulunan sergi, 10 gün açık olacak. Satılan eserlerin tamamı AFAD yoluyla depremzede ailelere ulaştırılacak. 
          Her iki Sanat Sokağı sanatçılarını da kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları