https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Ulaşım Esnafının Fiyat Talepleri Değerlendirildi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde gerçekleştirilen ulaşım sektörü fiyat talep toplantısında ulaşım esnafının sorun ve talepleri değerlendirildi.

24.06.2019 09:52 tarihinde yayınlandı 200 defa okundu 0 defa yorumlandı
Ulaşım Esnafının Fiyat Talepleri Değerlendirildi
   Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Av. Cansel Çevikol Tuncer, Genel Sekreter Yardımcısı Tuncay Sarıhan, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Merkez ve Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanlarının katılımlarıyla Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde gerçekleştirilen ulaşım sektörü fiyat talep toplantısında ulaşım esnafının sorun ve talepleri değerlendirildi.
Açılış konuşmalarını gerçekleştirilen Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, “31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Muhittin Böcek Başkanımızı 75 Oda Başkanımızla birlikte ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerimizi iletmiştik ve Antalyamıza yapılacak hizmetlerde, esnafımızın sorunlarının çözümü noktasında ortaklaşa hareket edeceğimizi kararlaştırmıştık. Zaten, 4 dönem Konyaaltı Belediye Başkanlığı yapan ve Büyükşehir Belediye Başkanımız olarak seçilen Muhittin Böcek Başkanımız içimizden biri, esnaflıktan gelen birisi. Dolayısıyla esnaf ve sanatkarın sorunlarını da çok iyi bilen birisi. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz toplantıda, esnaf ve sanatkarlarımızın yaşamış olduğu sorunları ve talepleri aktaracağız, tartışacağız ve çözüme kavuşturmak için hep birlikte çalışacağız. Bu toplantımızın asıl amacı ulaşım esnafımızın zam taleplerini değerlendirmek ve hem esnafımızı hem de vatandaşımızı mağdur etmeden ortak bir paydada buluşmak. Ben şimdiden toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanımız Av. Cansel Çevikol Tuncer, Genel Sekreter Yardımcımız Tuncay Sarıhan, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanımız Hülya Atalay, Antalya Merkez ve Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi dışındaki ilk resmi toplantılarını Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde düzenlediklerini aktaran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Başdanışmanı Av. Cansel Çevikol Tuncer, “Öncelikle sizleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek adına saygıyla selamlıyor, bizleri bir araya getirerek böyle bir toplantıyı düzenlediği için Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Adlıhan Dere’ye teşekkür ediyorum. Bu bizim belediyemiz dışında katıldığımız ilk resmi toplantı, dolayısıyla bu da esnafımıza vermiş olduğumuz değerin bir göstergesi. Bizler ‘Ben sen yok, biz varız’ anlayışıyla her türlü sorunu çözebileceğimize inanıyoruz. Antalya ulaşımının sorunları olduğunun farkındayız ve bu sorunları en kısa sürede tespit edip en akılcı en yararlı yöntemlerle çözeceğimize eminiz. Toplantımızın faydalı olacağına yürekten inanıyor, burada alacağımız tüm notları Başkanımız Muhittin Böcek’e bizzat aktararak en kısa sürede çalışmalarımıza başlayacağımızı bilmenizi istiyorum.” dedi.
Toplantının soru-cevap bölümünde Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanlarına söz verilerek ulaşım esnafının zam taleplerinin yanı sıra yaşamış oldukları sorunlar da dile getirildi. Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar ulaşım esnafının sorun ve taleplerinin aktarıldığı soru-cevap bölümünde Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanları turizm bölgelerinde özellikle otellerde faaliyet gösteren araç kiralama firmalarının taşımacı esnafı gibi hareket ederek haksız rekabet oluşturduklarını, C plaka sahibi olmayanların servisçilik yaparak esnafı mağdur ettiklerini, toplu ulaşım esnafının iki yıldır zam almaması dolayısıyla oluşan mağduriyetin giderilmesi gerekliliğini belirterek, hız limitlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve denetimlerin arttırılmasına yönelik taleplerini aktardılar. 


Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları