https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Türkiye'de ilk kez bir kadın "Bey Hatun" seçildi

Antalya Yörükler Derneği, Yönetim Kurulu, Antalya basını ve dernek başkanları ile iftar sofrasında buluştu. Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman yemeğe katılan tüm gazeteciler ve dernek başkanlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

18.05.2019 15:31 tarihinde yayınlandı 199 defa okundu 0 defa yorumlandı
Türkiye'de ilk kez bir kadın "Bey Hatun" seçildi
   Her yıl Mayıs ayının ilk haftası düzenlenen ve bu yıl 26'ıncısı düzenlenecek olan Uluslararası Yörük Toyu'nun bundan sonraki süreçte Eylül ayının üçüncü haftasına aldıklarını söyleyen Duman, "Bu yıl 20-22 Eylül tarihlerinde yapaccğız. Tarih değişikliğine hava şartları etkili olmuştur. 55 ilden 300'e yakın derneğin katılmasını bekliyoruz. Azerbaycan, Makedonya ve Macaristan gibi 10 ülkeden halkoyunları ekibi ve toplamda 300'e yakın kültür elçisinin katılmasını öngörüyoruz" diye konuştu.
   İftar  organizasyonu bitiminde devir teslim töreni yapıldı. Antalya İl Beyi Hamdi Sarıca beyliği "Bey Hatun" sıfatını taşıyacak olan Sibel Gezen'e devretti. Gezen, bayrak ve Kur'an-ı Kerim'i öperek yemin etti. Antalya Yörükler Derneği, tarihinde ilk kez bir kadını "Bey Hatun" makamına taşıdı. Böylece Türkiye'de ilk kez bir kadın "Bey Hatun" olarak bu yüce görevi üstlenmiş oldu.

Kaynak:(Kürşat ÇAVUŞOĞLU, Irak Türkmen Gazeteciler Cemiyeti Dış İlişkiler Sorumlusu)

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları