https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

TÜRKÇENİN DİRİLİŞ HAREKETİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI YALÇIN MIHÇI İLE 23 NİSAN BAYRAMI

Türkçenin Diriliş Hareketi Derneği Genel Başkanı Yalçın Mıhçı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklara seslendi.

26.04.2020 01:20 tarihinde yayınlandı 164 defa okundu 0 defa yorumlandı
TÜRKÇENİN DİRİLİŞ HAREKETİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI YALÇIN MIHÇI İLE 23 NİSAN BAYRAMI
      Bakın Yalçın Mıhçı neler söyledi; ''Saygıdeğer çocuklar, yaşadığımız cennet ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği, çok değerli, şanslı çocuklarısınız. Geleceğimizsiniz çünkü, çocuklarına sahip çıkıp koruyup kollamayan ülkelerin geleceği olmaz. Şanslısınız çünkü, dünyada kendine ait bayramı olan çocuklar sadece sizsiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin, bağımsızlığımızın, başımız dik, hür bireyler olmamızın temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni 23 Nisan 1920 tarihinde açtı ve bu tarihi Türk çocuklarına, yani sizlere bayram olarak hediye etti. Bayramlar sevinç, neşe ve mutlulukla dolup coştuğumuz günlerdir. Hepinizin de yakından bildiği gibi bu sene ülkemizi ve tüm dünyayı kasıp kavuran çok bulaşıcı bir hastalık yüzünden evimizden dışarıya çıkamıyoruz ama bu, sizlerin bayramınızı kutlamanıza asla engel değildir. Ellerinizde Türk Bayrakları, yüreğinizde Atatürk ve vatan sevgisi, dudaklarınızdan bayram sevinciyle dökülen şarkılarla evlerinizde 23 Nisan Çocuk Bayramını coşkuyla  kutlayınız. Ben de torunum Rüzgar'ın elinden tutarak Anıtkabir'e gidip Atatürk'ü ziyaret ederek ona özlem, sevgi ve saygımızı sunmayı çok isterdim. Ben de sizler gibi bu duygularımı evimden sunacağım.  Atatürk'ün yüreklerimizi duyup mutlu olacağını biliyorum. Bu coşkuyla bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm yüreğimle kutlar; sağlık, huzur, başarı ile süslü mutlulukların olacağı bir gelecekte buluşmak arzusuyla hepinizi sevgiyle kucaklarım.''
           Sevgili Yalçın Mıhçı'ya bu güzel dilekleri için teşekkür eder, torunu Rüzgar'ın ve tüm çocuklarımızın bayramını kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları