https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

TURİZME SARABİ TRAVEL DAMGASI

Dünya'yı sarsan pandemi döneminde, en çok etkilenen turizm sektörüne Türkiye'de Sarabi Travel damgasını vurdu.

04.11.2020 17:01 tarihinde yayınlandı 136 defa okundu 0 defa yorumlandı
TURİZME SARABİ TRAVEL DAMGASI
   Sarabi Travel Türkiye Operasyon Direktörü Binali Tufanov  "Amacımız Türkiye'ye 12 ay boyunca turist getirmek. Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde bile haftalık en az 200 turist ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz."dedi.
7 yıldır yaz ve kış sezonu olarak tarihi ve kültürel turizme destek olan Sarabi Travel, Wonderful Turkish Delight'le yeni anlaşmasını yaptı. Wonderful Turkish Deligth işletme sahibi İsmail Metin ile kış sezonun anlaşması yapan Sarabi Travel Türkiye Operasyon Direktörü Binali Tufanov  hem Sarabi Travel'i tanıttı hem de Wonderful Turkish Deligth showroom hakkında bilgi aldı.
KIŞ SEZONUNDA TÜRKİYE'YE 12 BİN TURİST
   2012 yılında kurulan son 3 yıldır kış turizmine atılan Sarabi Travel, Türkiye'de Antalya, Demre, Kapadokya, Efes, İstanbul gibi tarihi bölgelere turist girişi sağlıyor. Türkiye'ye yılda 30-40 bin arası turist girişi yaptıran Sarabi Travel yaz aylarında da Belek, Kundu, Kemer gibi bölgelere turist getiriyor.
Türkiye Operasyon Direktörü Binali Tufanov "Bizim amacımız herkes Türkiye'yi her şey dahil sistem olarak biliyor. Amacımız Türkiye'nin farklı tarihi ve kültürel yerlerini de tanıtarak Kış Turizmini canlandırmak. Kış sezonunda Rusya, Kazakistan, Tacikistan, Yakutistan yani Sibirya gibi bölgelerden getirdiğimiz turistler tarihi yerleri merak eden grup. Geçtiğimiz yıl 2020 kış sezonunda 12 bin turisti Türkiye'de ağırladık. Yaz aylarına göre Kış aylarında turist getirmek oldukça zor. Şuan biz Sarabi Travel olarak Türkiye'de ilk 3 deyiz. Bu yıl pandemi nedeniyle haftalık 200 kişi getirebiliyoruz. Rusya'da 9 şubemiz, Kırgızistan, Ukrayna gibi ülkelerde de şubelerimiz mevcut."dedi.
WONDERFUL TURKİSH DELİGHT'DE KIŞ TURİZMİNE KATKI SAĞLIYOR
   Wonderful Turkish Delight İşletme Sahibi İşadamı İsmail Metin, Sarabi Travel'in Türkiye ve Antalya Tarihi ve Kültürel Turizmine büyük katkılarının olduğunu dile getirerek "Türkiye her anlamada turizme açık bir ülke, tarihi ve kültürel yapılarını tüm Dünya biliyor fakat önemli olan talepleri karşılayabilmek. Her şey dahil sistemde ülkeye gelen misafir sadece otel ve deniz den faydalanabiliyor, Kış Turizminin önemini burada daha iyi anlıyoruz. Gelen misafir hem otel hem de küçük esnafa yararlı oluyor. Wonderful Turkish Delight'de yöresel lezzetlerde bu alana Kış Turizmine katkı sağlıyor."dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları