https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

TURAN ŞAHİN; ÜRETİME DEVAM ETMELİYİZ

Aksu Üreticiler Birliği Başkanı Turan Şahin, koronavirüs salgınına rağmen üretime devam eden üreticilere fide ve gübre desteği verilmesi gerektiğini söyledi.

07.04.2020 11:26 tarihinde yayınlandı 112 defa okundu 0 defa yorumlandı
TURAN ŞAHİN; ÜRETİME DEVAM ETMELİYİZ
Üretimi aralıksız bir şekilde sürdüren üreticiler, önümüzdeki yıl üretime devam edebilmek için Tarım Bakanlığı’ndan destek bekliyor. Aksu Üreticiler Birliği Başkanı Turan Şahin, virüsle mücadelede  kendi kendine yetebilecek bir ülke olmanın büyük rol oynayacağını belirterek, çiftçinin elinde kalan ürünlerin yetkili kurumlar ve belediyeler aracılığıyla alınması gerektiğini söyledi.
Turan Şahin, “Ülkemiz tarımda kesinlikle üretken durumunu korumak zorundadır. Biz üreticiler olarak, tüm olumsuz şartlara rağmen üretime kesintisiz devam etmek zorundayız. Ülkemiz çiftçisi normal şartlarda cüzi kazançlar ile ayakta durmaya çalışırken, bir de koronavirüs salgınıyla mücadele etmek zorunda kalmıştır. Vatandaşlarımız evlerinden sokağa çıkamadığı için alışveriş durma noktasına gelmiş, üreticilerimizin hasada hazır ürünleri ellerinde kalmıştır. Üreticimiz elinde kalan ürünleri maliyetinin altında satmak zorunda kalıyor” dedi.
ÜRETİCİYE DESTEK VERİLMELİ
Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'ye seslenen Şahin, “Gerekirse üreticinin ürününü satın alırız’ sözünü yerine getirmesini, üreticinin ürünlerini ilgili kurumlar ve belediyeler aracılığı ile almasını istiyoruz. Ürünlerin, özellikle evinden çıkamayan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza ulaştırılması hem üreticimizi, hem de evinden çıkamayan vatandaşımızı memnun edecektir. Maliyetinin altında ürün satan üreticimizin de kesintisiz üretimi yapabilmesi için acilen 2020 yılındaki üretimde kullandığı ve 2021'de kullanacağı fide ve gübre desteğinin verilmesi,  üreticimizin üretime kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlayacak ve ‘Tarımda kendi kendine yetebilen Türkiye’ şartlarını oluşturacaktır” dedi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları