https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

TURAN ŞAHİN; “TARIM TEŞVİĞİ PARA BABALARINA GİTMESİN”

Aksu Üreticiler Birliği Başkanı Turan Şahin, son günlerde tarımda dikkat çeken bir konuyu gündeme getirdi. Aksu ilçesinde son günlerde tarımla hiç alakası olmayan kişilerin üreticiliğe soyunduğunu iddia eden Şahin, “Herkes işine baksın” dedi.

13.05.2020 15:59 tarihinde yayınlandı 164 defa okundu 0 defa yorumlandı
TURAN ŞAHİN; “TARIM TEŞVİĞİ PARA BABALARINA GİTMESİN”
   Başkan Turan Şahin, son dönemde Aksu’da gayrimenkul piyasasının hareketlendiğini öne sürerek, “Parası çok olan insanların satın almak için devasa araziler aradığı duyumlarını almaktayız. 50 dönümün altı olmasın 100 dönüm, 200 dönüm, 300 dönüm, olsun’ diyorlarmış” iddiasında bulundu. Şahin, ne zaman tarıma devlet desteği planlansa bu tür hareketliliğin yaşandığını da belirterek, “Henüz hazırlık aşamasındayken, verilecek olan destek daha çıkmadan fırsatçıların hazırlık yapıp bundan faydalanmaya çalıştıkları herkesin bildiği bir konudur” dedi.
Yıllarca sektörün kahrını çeken çiftçinin ne zaman 2 kuruş para kazansa ertesi gün cebine para koyan herkesin üreticiliğe soyunduğunu da kaydeden Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü. “Yetkililer 50 dönüm, 100 dönüm, 200 dönüm devasa tesislere izin verirse üreticinin aile çiftliği biter. O zamanda hayvancılık örneğinde olduğu gibi sebze- meyveyi de ithal eder hale geliriz. Eğer kuşkularımız gerçekleşirse, kredilerin tamamı devasa şirketlere verilirse, küçük aile çiftçiliği devasa işletmelerle rekabet edemez ve seralar üretmez hale gelir.” diye konuştu.
Üreten, kendi kendine yeten ülke konumunu korumamız gerektiğinin altını çizen Aksu Üretici Birliği Başkanı Turan Şahin, açıklamasını şöyle tamamladı: “Bizim umudumuz, geldiği günden bu yana başarılı çalışmalara imza atan Tarım ve Ormancılık Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’dir. Aile çiftçiliğini koruyacak bir sistemde, seracılığın kontrollü bir şekilde büyümesi ve ülkemizin gerçek çiftçilerinin desteklenmesi gerekir. Yıllarca emek veren emeğinin karşılığını alsın, artık üretenin; ürettiğinin karşılığı verilsin. Nasırlı elleriyle memleketine hizmet vermeye çalışan üreticimizin ekmeğine kimse göz dikmesin.”

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları