https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA KALICI ÇÖZÜM

Aksu Belediyesi, Çalkaya Mahallesinde bulunan köprülü kavşağın altında yaşanan trafik sıkışıklığını çözmek için yeni imar yolu açmaya başladı.

21.01.2020 17:08 tarihinde yayınlandı 185 defa okundu 0 defa yorumlandı
TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA KALICI ÇÖZÜM
    Aksu’nun merkezinde yer alan köprülü kavşağın altında yoğun trafik yaşanıyordu. Özellikle iş çıkış saatlerinde meydana gelen uzun kuyrukları çözmek için belediye yeni imar yolu açmaya karar verdi. Belediyenin imar yolu üzerinde bulunan yapının yıkımını gerçekleştirmesi için mahkeme kararı ile yapının kamulaştırılması gerekiyordu. Beklenen mahkeme kararının çıkmasının ardından Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kamulaştırılması yapılan yapının yıkımına ve yeni imar yolunun açılmasına başlandı.
   Çalışmaları inceleyen Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, “Bu bölgede trafik sıkışıyordu. Bizim buraya yeni bir yol açmamız gerekiyordu. Bunun için mahkeme kararını bekledik ve kararın çıkmasının ardından kamulaştırmayı yaparak, yapının yıkımına, yol açma çalışmasına başladık. Yol açma çalışmamız sona erdiğinde kavşağın altındaki trafik sorunu da çözüme kavuşmuş olacak.” dedi.
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları