https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

Temizer, İYİ Parti’den istifa etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Antalya eski İl Başkanı Yavuz Temizer, partisinden istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti’de Ümit Özdağ’ın ihraç edilmesinin ardından art arda gelmeye başlayan istifalara Yavuz Temizer’in istifası da eklendi. Temizer, istifasını sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

18.11.2020 11:47 tarihinde yayınlandı 47 defa okundu 0 defa yorumlandı
Temizer, İYİ Parti’den istifa etti
DEMOKRASİ YOK SAYILIYOR
İYİ Parti’nin 2017 yılında Türk Milliyetçilerinin verdiği efsanevi bir demokrasi mücadelesi ile kurulduğunu belirten Yavuz Temizer, “2002 yılında iktidara gelen AKP’nin politikalarından yılmış ve yorulmuş olan Türk milletine çare olmak üzere yollara düştük. Ülkede sıradan hale gelen hukuksuzluklara, adaletsizliklere, keyfiliklere dur demek için ateşten gömleği giydik. Ülkemizin kaynaklarının talan edilmesine, rant düzenine ve yolsuzluklara bir son vermek için milletimize söz verdik. Tek adam rejimine karşı durmak için her türlü iftirayı, yalanı göğüsledik; zorlukları aşa aşa geldik bu zamana kadar. Gelinen noktada görüyoruz ki; biz bu mücadeleyi verirken, parti içindeki Türk Milliyetçileri tasfiye ediliyor. Demokrasi yok sayılıyor. Tek adamlık, eş/gölge başkanlığa dönüşüyor. Genel Başkan irade göstermiyor veya gösteremiyor. Türk Milliyetçisi, Ülkücü irade partiden uzaklaştırılıyor. İktidar olmak için her yolu meşru ve mübah gören zihniyet el üstünde tutuluyor” ifadelerini kullandı.
ALLAH DA ÜLKÜCÜLER DE AFFETSİN
Temizer, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kahpece pusularla ve kirli tezgahlarla bir şekilde partiden uzaklaştırılan Türk Milliyetçilerinden boşalan alanda ise, 2010 referandumunun "evet”çileri, açılım denilen ihanet sürecinin destekçileri, Fetöseviciler yetkili kurullarda görevlendiriliyor. Dün partimize "Fetö" iftirası atanlar bugün partiyi dizayn ediyor. Son olarak da HDP ile gizli kapaklı yapılan görüşmeler ihanetin son noktasıdır. Ne dün ne de bugün siyasi ikbal peşinde olmadım. Kariyer planlamam için ihanete sessiz kalmayı beceremedim. Makam, şöhret ve siyasi güç için siyaset yapmadım. Türk milletine hizmet etme ülküsünden başka bir gayem olmadı. Parti içinde verdiğimiz mücadelenin bu kötü sonucu ve gidişatı değiştiremeyeceğine olan inancım İYİ Parti'den istifa etmeyi kaçınılmaz kılıyor. Bugün itibariyle İYİ Parti’den istifa ettiğimi bildiriyorum. Türk Milliyetçilerinin elbet bir gün bu yüce devleti yöneteceğine olan inancımı ve ülkümü sürdürmeye devam edeceğim. Allah da ülkücüler de beni affetsin!”.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları