https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SOKAK HAYVANLARI İÇİN SU VE MAMA KABI

Aksu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler sokak hayvanlarının su ve yiyecek ihtiyacını karşılamak, vatandaşların sokak hayvanlarına su ve mama bırakmasını kolaylaştırmak amacıyla Kundu Oteller Bölgesindeki çöp konteynerlerine su ve mama kabı aparatları yerleştirdi.

26.08.2019 16:08 tarihinde yayınlandı 219 defa okundu 0 defa yorumlandı
SOKAK HAYVANLARI İÇİN SU VE MAMA KABI
Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen, Aksu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Kara ile Temizlik İşleri Müdürü Esen Bacak kışın soğuk, yazın ise Antalya’nın bunaltıcı sıcaklarında sokakta yaşayan hayvanlara su ve yiyecek vermek isteyen vatandaşların işlerini kolaylaştırmak amacıyla sosyal bir proje geliştirdiklerini belirtti.
Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çevre kirliliği ve hijyen açısından yol kenarına bırakılan su ve yemek artıklarının yarattığı görsel kirliliği önlemek ve sokakta yaşayan hayvanları düşünerek böyle bir sosyal proje geliştirdik. Çöp konteynerlerine eklediğimiz su ve mama kaplarıyla kedi, köpek ve kuşların su ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak istedik. Dileyen vatandaşlarımız çöplerini boşaltmaya geldiklerinde mama, ekmek, yem ve su gibi gıdaları bu kaplara bırakarak sokak hayvanlarına gıda ve su verebilecekler. İlk etapta Kundu Oteller Bölgesindeki çöp konteynerlerine yerleştirdiğimiz aparatları kademeli olarak ilçe genelinde yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları