https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SOFRAMDA FIRÇA İZLERİ VE CANDAN MANYASLI

Ressam Candan Manyaslı, ''Soframda Fırça İzleri'' resim, taş tasarım, magnet sergisini 30 Eylül 2019 tarihinde açtı.

05.10.2019 13:51 tarihinde yayınlandı 340 defa okundu 0 defa yorumlandı
SOFRAMDA FIRÇA İZLERİ VE CANDAN MANYASLI
5. kişisel sergisi olan Manyaslı'nın sergisi Ankara Göksu AVM'de 6 Ekime kadar açık olacak.
        Candan Manyaslı, 1966 yılında Bursa'da doğdu.Resim yapmaya ilgisi küçük yaşlarda başladı. 1990 yılından sonra ise sulu boya çalışmalarını aralıksız geliştirerek, yağlı boya ile günümüze kadar devam etti.
        Manyaslı genellikle depresif, melankolik,çağdaş şehirli kadını ve çok renkli sokakları konu alan resimler yaptı. İlk kişisel sergisini, özel bir organizasyonla 2004 yılında Bursa'da açtı. Karma sergilere de katılan sanatçı daha sonra hiperrealizme yönelerek kendi sofrasından seçtiklerini tuvaline aktararak izleyicisine sundu. ''Soframda fırça izleri'',  
''Hadi Soğumadan'' sergisinin devamı niteliğinde.Ayrıca, (Bu gerçeklik bana yetmez) diyerek farklı materyallerden oluşturduğu elle tutulur pek çok yiyecek magnetini de bu sergisinde izleyicisinin beğenisine sunuyor.
          ''Bütün önemli  kararlar çatal, bıçak sesleri arasında verilir'' diyerek yola çıkmış Candan Manyaslı. ''Sosyal hayatımızda sofranın çok büyük rolü vardır. Aç olanda tok olanda aynı zevki alır bir sofrada.  Sofra değince, herkesin yüzü güler'' diyen ressamımız kendi sofrasından esinlenerek başlamış bu çalışmalara. Gerçek sanılacak kadar güzel çalışmalar yapıyor sanatçı. İmrenmemek elde değil. Bir an elinizi uzatıp almak isteyecek kadar hiperrealist resimler.
          İki çocuk annesi olan Manyaslı halen,Ankara Eryaman'da ''Atölye Turuncu'' adını verdiği atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor ve  ''Sofra yediden kurulacak'' diyor.
          Candan Manyaslı'yı bu muhteşem çalışmaları için kutlar daha nice sofralar kurmasını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları