https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SİYASİ KARALAMA HAT SAFHADA

Bazı adayların seçim yarışında yokmuş gibi algı oluşturmaya çalıştığını belirten Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, “Mevcut başkanın partisinden de birkaç puan öndeyiz. Ama elektrik trafosuna kedi girer de ışıklar söner diye korkuyoruz. O yüzden önümüzdeki 1 haftayı iyi değerlendirelim. Bu algı operasyonlarına izin vermeyelim” dedi

24.03.2019 18:10 tarihinde yayınlandı 280 defa okundu 0 defa yorumlandı
SİYASİ KARALAMA HAT SAFHADA

Mandırlar Honamlı ve Soğucaksu Mahalle sakinleriyle bir araya gelen CHP-İYİ Parti Millet İttifakı Aksu Belediye Başkan Adayı Durmuş Ali Arslan, CHP İlçe Başkanı Kenan Yıldız, İYİ Parti İlçe Başkanı Recep Bal ve meclis üyeleri bölgenin sorunlarının çözümü için projelerini anlattı. Mahal sakinlerinden birinin bazı mahallelerde lise olmadığını söylemesi üzerine Arslan şunları söyledi: “İlçemize ihtiyaç olan yerde lise yapılması için önce MEB’e gideceğiz. Oradan yaptıramazsak bir hayırsever bulup bu sorunu çözeceğiz. Sözünü de veriyoruz.”

Bazı siyasilerin operasyon yaptıklarını ve siyasi karalamanın hat safhada olduğunu dile getiren Başkan Adayı Arslan, ‘Ne yapsak da biz gelemiyoruz ama 5 yıl sonra şansımız olur. Durmuş Ali Arslan ve ekibi gelirse bunlar iyi yönetir. Bizim burada şansımız yok’ diyerek karalama kampanyası yaptıklarının altını çizip, “Son 1 haftada her yolu deneyecekler. Ama sabırlı ve ahlaklı olacağız. Kaybedilmiş bir 10 yılımız var. Telafisi için biz de karşınızdayız. Geleneksel yöntemlerle belediyecilik yapacak olursak yine gelecekte de aynı sorunlarla karşılaşacağız. Kaybedilmiş 10 yılın telafisi için önümüzdeki 5 yıl çok önemlidir. Bu 5 yılda artık sorunların büyük çoğunluğunun çözüldüğünü göreceksiniz” diye konuştu.

YANDAŞA ‘VAR’ VATANDAŞA ‘YOK’

Belediyenin artık nefsini köreltmesi gerektiğinin ve kendisi ile yandaşlarına menfaat temin etme işini bırakması gerektiğinin altını çizen İYİ Partili Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “Öncelikleri belirlemesi, kaynakları değerlendirmesi ve Aksu'nun tamamına adam gibi hizmet vermesi lazım. Bu çok zor bir şey değil. Aksu'nun 35 mahallesi de üvey evlat bunlar için. Hepsinin de yolu yok. Kendi akrabalarının evlerinin, camekânlarının önüne asfaltı çekmişler ama bizim asfalt yok. Yol yaparlarken kendi gözlerimle gördüm. Yolu kapatmışlar. Ne oluyor diye baktığımda Turse diye bir şirket var Büyükşehir Belediye Başkanının yakın bir şirketi. Onun önüne asfalt atıyorlar. Sen neden vatandaşın asfaltını iş adamının bahçesine atıyorsun? Bizim vergilerle kıt kanaat bir bütçe oluşturuluyor. Siz de o bütçeyle birilerine menfaat temin ediyorsunuz. Böyle bir şey olmaz. Yarışmıyormuş gibi algı oluşturuyorlar. Mevcut başkanın partisinden de birkaç puan öndeyiz. Ama elektrik trafosuna kedi girer de ışıklar söner diye korkuyoruz. O yüzden önümüzdeki 1 haftayı iyi değerlendirelim. Bu algı operasyonlarına izin vermeyelim.”

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları