https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SEVGİ ÇİÇEĞİ BABASI HULUSİ GÜRPINAR

Ankara Kulübüne bağlı Kültür, Doğa ve Çevre Araştırmaları Merkezi (ANDOÇAM) Ankara'nın doğası ve kültürünün araştırılması, derlenmesi, tanıtılması ve bu mirasın gelecek kuşaklara bırakılmasını sağlamak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

28.05.2019 11:18 tarihinde yayınlandı 432 defa okundu 0 defa yorumlandı
SEVGİ ÇİÇEĞİ BABASI HULUSİ GÜRPINAR
           Yazar Hulusi Gürpınar'ın  ''Endemiklerin Kraliçesi Sevgi Çiçeği'' adlı sunumuyla, Gölbaşına ait sevgi çiçeği tanıtıldı. Sevgi Çiçeği, Nisan ayından başlayarak Temmuz ayı ortalarına kadar çiçeklenme dönemi yaşayan ve Ankara Gölbaşı'nda endemik bir tür. Güneş altında parıldayan kenar çiçeği olma özelliği taşıyor.
             Sevgi Çiçeği Babası olarak bilinen Hulusi Gürpınar, 1954 yılında Ankara Gölbaşı'nda doğdu. İlkokulu o yıllarda Gölbaşı'nın tek ilkokulu olan, Baldudak İlkokulu'nda bitirdi. Abidinpaşa ortaokulunu ve Çankaya lisesini bitirip, baba mesleği olan erkek berberliğinden emekli oldu. Gölbaşı'nın bu güne gelişinde yine babadan miras, sivil toplum çalışmalarının tamamında yer aldı. 
             ''İyi bir kitap okuyucusuyum'' diyen Gürpınar, ''Ankara ve Gölbaşıyla ilgili her türlü kitap, bilgi ve belge topladım.. Bu deneyimlerimden yola çıkarak,  geleceğe ışık tutmak üzere bir dizi kitap yazmaktayım. Dizinin ilk kitabı 'Köyden Kente Gölbaşı ,İkinci seri  'Mehmet ile Zeynep Aşkı' yayımlandı. Şu anda ise  Gölbaşı Tarihi üzerine çalışmalarıma devam ediyorum. Edebiyatçı değilim. Böyle bir iddiam yok. Halkın anlayacağı dilden yazıyorum ve yazmaya devam edeceğim'' diye konuştu. 
                 Ankara Gölbaşı Sevgi Çiçeğinin babası, Hulusi Gürpınar'ı bu uğraşları adına kutlarız
   .
 
HABER: SEMA KUMRULU/ ANKARA 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları