https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SEVGİ ADAMI ATA'MIZI SEVGİ ÇİÇEKLERİYLE ANIYORUZ

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Kurtuluş Mücadelesi'nin ilk adımını attığı Milli Mücadele'nin başlangıcının 101. yılındayız.

19.05.2020 12:42 tarihinde yayınlandı 144 defa okundu 0 defa yorumlandı
SEVGİ ADAMI ATA'MIZI SEVGİ ÇİÇEKLERİYLE ANIYORUZ
          Her yıl koşarak Ata'mızın yanına gittiğimiz gün olan 19 Mayıs, bu yıl korona virüs önlemleri nedeniyle 23 Nisan'da olduğu gibi evlerimizde kutluyoruz.
         Ankara Gölbaşı'da yaşayan sevgi çiçeklerinin babası Hulusi Gürpınar'a 19 Mayıs Bayramını uzaklardan sorduk. Bakın neler anlattı;
       ''Milli ve Dini Bayramlarımızı virüsün gölgesinde buruk yaşıyoruz. Sokaklar, stadyumlar, camiler, salonlar gözle görülmeyecek kadar küçük virüsün esareti altında.
        19 MAYIS 1919...Vatanın tamamı işgal altında. Türk Milletini tarihten silmek için, düşmanlar el birliği ile al bayrağımızı indirip kendi bayraklarını dikmek için. Bayraklarını dikerken zulüm, işkence, yıkılan yakılan camiler, ezanlar susmuş, analarımıza, bacılarımıza, kızlarımıza tecavüz ederken vatanımızı bölüp bizleri tarihten silmeye karar vermişlerdi. O gün Samsun'da doğan güneş bu duruma isyan ediyor, vatanın tamamında yiğitçe, kahramanca bir haykırışın, mücadelenin ışığını yakıp, işaretini veriyordu.
         Bu mücadele 9 Eylül'de İzmir'de başarıyla sonuçlanan zaferin ilk adımıydı. Düşmanı İzmir'de denize dökerken Misakı Milli sınırlarını belirleyip, Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesiyle özgür, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni kurması, silah arkadaşlarıyla birlikte Türk Ulusunu yeniden ayağa kaldırıp dünyaya kabul ettirişi ile taçlanacaktır.
          Bugün  camilerimiz açık, ezanlarımızın susmamasını, al bayrağımızın dalgalanmasını, canımız, malımız en önemlisi namusumuzun Türkiye Cumhuriyeti'nin koruma altında olmasını Mustafa Kemal ve ona inanan silah arkadaşlarına borçluyuz. Bazı çatlak sesler çıksa da aldırmayınız. Onlar savaş yıllarından kalma düşman tohumlarıdır.
         Sevgi Adamı Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan'ı çocuklara, 19 Mayıs'ı gençlere, 30 Ağustos'u şehit ve gazilerimize, 29 Ekim'i de Millet'ine  armağan etmiştir 
          Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, şehit ve gazilerimize, özellikle de gençlerimize Gölbaşı'ndan Sevgi Çiçekleri gönderiyoruz''.
        Teşekkürler Sevgi Çiçekleri babası Hulusi Gürpınar. Böylesine güzel düşüncelerle daha nice 19 Mayıslara..
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları