https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ŞEHİT KÜTÜPHANELERİNİN BİR YENİSİ ŞIRNAK SİLOPİ'DE AÇILDI

Şehit Kütüphaneleri, aziz şehitlerimizin her birinin adını yaşatmak için kütüphaneler ve okuma salonları kurup, milli birlik ve beraberliğin teminatı gençlere ve çocuklara kitaplar aracılığıyla ulaşıyorlar.

21.06.2019 09:30 tarihinde yayınlandı 331 defa okundu 0 defa yorumlandı
ŞEHİT KÜTÜPHANELERİNİN BİR YENİSİ ŞIRNAK SİLOPİ'DE AÇILDI
   Profesyonel olmayan bir kadroyla tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak çalışan Şehit Kütüphaneleri, kitaptan başka bağış kabul etmiyor. Kitap toplama merkezlerinde toplanan kitaplar, gönüllü olmuş İl Koordinatörlerine yollanarak kütüphane kurulması çalışmaları yapılıyor.
            Bugüne kadar kurulan Şehit Kütüphaneleri ve Okuma Salonları, şehidin memleketinde, mahallesinde olduğu gibi şehit olduğu ilde veye birliğinde de açılabiliyor. 
             Açılan kütüphane sayısı, 28 Mayıs 2019 tarihe kadar 178 olan sayıya bir yenisi daha eklendi.
              En son kütüphane, Hakkari Derecik 2. Jandarma Sınır Tabur Komutanlığı'nda  vatani görevini yaparken, 3 Ocak 1997 tarihinde şehit olan  Ali Çelik adına  Şırnak Silopi'de  açıldı. 18 Haziran 2019 tarihinde  Oyalı İlkokulunda açılan kütüphane, gönüllü koordinatör Fahriye Kaya tarafından hazırlandı. 
              Şehit Kütüphaneleri ise Şehit Ali Çelik adına açılan kütüphane için, ''Şehidimiz Ali Çelik adına 179.'ncu kütüphanemizin Silopi Şırnak'ta  açılışını yaptık. Emeği geçen başta Fahriye Kaya olmak üzere herkese teşekkür ederiz'' 
              Bizde, Şehit Kütüphanelerine bu özverili davranışları için teşekkür eder, kitaplarımızı onlara yollayalım deriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları