https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ŞEHİT, GAZİ AİLELERİNİ VE PROTOKOLÜ BULUŞTURAN İFTAR

21.05.2019 09:26 tarihinde yayınlandı 193 defa okundu 0 defa yorumlandı
ŞEHİT, GAZİ AİLELERİNİ VE PROTOKOLÜ BULUŞTURAN İFTAR

   Aksu Kaymakamlığı ve Aksu Belediyesi işbirliği ile her yıl geleneksel olarak düzenlenen şehit aileleri ve gaziler için iftar yemeği bu yıl da gerçekleştirildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile muhtarların da davetli olduğu iftara katılım yoğun oldu.

  Aksu Kaymakamlığı ve Aksu Belediyesi bu yılki ramazan ayında da şehit aileleri ve gazileri unutmadı. Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın organizasyonu ile şehit aileleri ve gaziler, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve muhtarlar iftarda bir araya geldi. İftarda Aksu Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin ve eşi Ümmü Şahin ev sahipliği yaptı. 
  Oruçların açılmasının ve İlçe Müftüsü Mehmet Ceylan’ın yaptığı duanın ardından bir konuşma yapan Aksu Kaymakamı Aydın Ergün Ramazan-ı Şerif’in ülkemize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Ergün, “Şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Bugün kendi vatanımızda özgürce yaşayabiliyorsak, geleceğimizden endişe duymuyorsak bütün bu güzellikleri bizlere sağlayan onlardır. Bu millet, şehit ve gazilerimizin kahramanlıkları ve fedakarlıkları ile huzur ve barış içinde yaşamaktadır. Şehitlerimizin emanetlerine, gazilerimize saygı duymak, sorunlarına duyarlılıkla yaklaşmak toplum olarak önemli sorumluluğumuzdur. Biz de Aksu’da bu sorumluluk ve bilinçle sizlerin dertleriyle dertlenmeye, sorunlarınızı çözmeye çalışıyoruz.” dedi. 
ERGÜN, “MUHTARLAR HERKESLE İLGİLENMELİ”
  Muhtarlara da seslenen Kaymakam Ergün, “Milletimizin adeta kılcal damarları olan muhtarlarımız, devlet ile millet arasındaki en yaygın ve en hassas etkileşim kanalıdır. Muhtarlarımızın görüşleri bizler için çok önemlidir. Muhtarlarımızdan beklentimiz mahalle halkının desteğini arkasına alarak, oy verip vermediğine bakmaksızın mahalle sakinlerinin tamamının sorunlarıyla ilgilenmesidir.” diye konuştu.
“VATANDAŞA AYRIM YAPMAYIN”
  Kamu kuruluşlarının müdürlerine de hitap eden Ergün, “Vatandaşa hizmet için var olan bizler, hizmet sırasında süratli ve iş bitirici tarzda sorunlara yaklaşmalı, alçak gönüllü olmalıyız. Bugün git yarın gel, şeklinde bir davranıştan ve gereksiz yere vatandaşı zora sokacak muamelelerden kesinlikle uzak durmalıyız. İmtiyaz tanınmaksızın, ayrım gözetilmeksizin, kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket ederek, bunun kanuni ve vicdani görevimiz olduğunu unutmamalıyız. Devletin kapısı yanında, görevlilerin kalplerinin kapısı da vatandaşa her zaman açık olmalı.” şeklinde konuştu.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları