https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SCOP SCİ-FUN CENTER TANITIM EXPO 2016 ANTALYA'DA ÇOCUKLARIN GÖZDESİ OLDU

2001 yılından bu yana yüksek teknoloji ürün üreten ve başta sayısal görüntü teknolojileri olmak üzere içerik yönetimi, video arşiv sistemleri üzerine çalışan firma 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda EXPO 2016 ANTALYA'DA çeşitli etkinlikler düzenledi.

24.04.2019 13:24 tarihinde yayınlandı 388 defa okundu 0 defa yorumlandı
SCOP SCİ-FUN CENTER TANITIM EXPO 2016 ANTALYA'DA ÇOCUKLARIN GÖZDESİ OLDU
Bu yıl EXPO 2016'yı canlandıran ve yaptığı etkinliklerle çocukların gözdesi olan Scop Sci-Fun Center Tanıtım gazetemize firma hakkında bilgiler verdi.
2001 yılından bu yana yüksek teknoloji ürün üreten ve başta sayısal görüntü teknolojileri olmak üzere içerik yönetimi, video arşiv sistemleri üzerine çalışmaktadır. İhtiyaçları doğrultusunda yazılımlar geliştirmekte, farklı çözümlerin tedarik ve projelendirilmesi ile kurulumlarını yapmaktadır. 2012 yılından bu yana ise, potansiyel kullanıcılara, yerel ihtiyaçlara, bilimsel ve endüstriyel kültüre uygun olarak ihtiyaç analizleri yaparak her ölçekte Bilim Merkezi projeleri hazırlamaktadır ve bunları hayata geçirmektedir. Bunların yanında 2017 yılından itibaren SCOP (Science Centers of Pronova) markası ile bilim merkezi işletmeciliği, Mekatronik Kulübü kurulumu ve işletmeciliği, bilim iletişimi uzmanlığı ve STEM eğitmen eğitimleri, atölye ekipmanları tasarımı ve tedariği gibi konularda hizmet vermektedir. Öğren Eğlen Teknoloji Etkinlik Turizm LTD ŞTİ, Scop Sci-Fun Center işletmesinin yürütüleceği Antalya merkezli kurulmuş olan Pronova grubuna bağlı şirkettir. İlgili linkler; www.pronova.com.tr
Çalışma Bilgileri
Haftanın 7 günü açık olan merkezimiz hafta içi 09:00 - 18:00, hafta sonu ise 09:00 - 19:00 saatlerinde hizmet vermektedir.
Okul grupları gezi programları müfredata uygun etkinlikler olup randevu alarak programlara katılınabiliyor. Rezervasyon için; 0530 613 0 555 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.
Yetkin Personel
Scop Sci-Fun Center’ ın en önemli kaynaklarından birisi personel kaynağıdır. Fizik, Kimya, Biyoloji, Astronomi alanlarında eğitim almış temel bilimciler, Fen Bilgisi öğretmenleri, Okul öncesi öğretmenleri, Pedagojik formasyonlu animatörler, Mekatronik Mühendisi, Elektronik Mühendisi, Mekatronik Teknisyeni, Elektronik Teknisyeni kadrosu ile de ziyaretçilerin dolu dolu zamanlar geçirmeleri sağlanmaktadır. Tüm personel bilim iletişimi konusunda eğitim almıştır. Başta İngilizce ve Rusça olmak üzere yabancı dilde eğitim verebilmektedir.
 Alanlar Planetaryum
Dev teleskoplardan alınmış görüntüler ile astronomi ve uzay çalışmalarıyla ilgili filmler küresel bir perdede izlenebilmektedir. Dijital teknolojiler ile gök cisimlerinin hareketleri ve çalışma prensipleri üzerine sunumlar yapılabilmektedir. Multimedya teknolojileri ile video, animasyon, müzik ve efektlerle, çok zengin, eğlenceli ve bilimsel gösteriler de sunulmaktadır. Simülatörler
Hurricane (360), Riot Model (24 Kişilik), Columbus Ödüllü 10D simülatör sisteminde, geleceğin motosikleti, uzay yarışı ve göktaşları, vücudumuzda seyahat gibi bir çok film bulunmaktadır. 3 boyutlu görüntüleme teknolojilerine ek olarak güçlendirilmiş özel efektler ve 6 akslı pnömatik sistemdeki hareketli mekanizması ile eğlenceli bir deneyim sunmaktadır. Hurricane (360); Marvel Studios ve Universal Studios gibi dünyaca ünlü markalarla çalışan işbirlikçi firmamız DOF Robotics ürünüdür. IAAPA - Orlando, CESS - Las Vegas fuarların ödül almış bir üründür. 360 derece dönme özelliğine sahiptir ve sanal gerçeklik deneyimi ile birleştirilerek çalışmaktadır.
VR
3 adet bağımsız VR platformu ve 24 kişilik VR sinema salonu ile ile eğitim çalışmaları desteklenmekte, eğitime ek olarak her yaştan ziyaretçinin eğlenceli vakitler geçirmesi de sağlanmaktadır.
Show Time
‘Tuhaf Bilim’ Gösterisinde, Bilimin en eğlenceli ve ilginç yönlerinini çeşitli deneyler, video efektleri, ses ve animasyon gösterileriyle destekleyerek hem öğretici hem de eğlenceli bir deneyim yaşatılıyor.
Sergiler
Katılımcının doğada meydana gelen olayları gözlemlemesini ve bunların arkasındaki bilimsel ilkeleri anlamasını sağlamaktadır. Matematikten biyolojiye, fizikten kimyaya tüm temel bilimleri keşfedebileceğiniz eğlenceli ve aynı zamanda eğitici alanlar oluşturulmuştur.
Uzay
Evren, Galaksiler, Güneş Sistemi Kara Delikler, Sicim Kuramı gibi konularda anlaşılır ve etkileyici bir şekilde hazırlanmış sergi alanları ve interaktif deney düzenekleri bulununmaktadır.
Eco City
Yenilenebilir enerji ve temiz doğa temasıyla oluşturulmuş alanlarda, rüzgar enerjisi, güneş enerjisi, enerji üretim mekanizmaları, kullanılacak enerji yöntemleri doğru analizi ve uygun ortamlara uygulanması gibi bir çok deney düzeneği ile öğretmenler öğrencilere heyecanın düşmediği, eğlenerek öğrendikleri programlar sunabilmektedir.
Vital Sign
Vücudumuzu tanıyalım alanında duyu organlarımız, sistemler, sağlıklı beslenme gibi konulardan ileri düzey bir laboratuvar ortamında araştırmaların nasıl yapıldığına kadar bir çok konuda ileri teknoloji ile hazırlanmış deney düzenekleri ve sergi alanlarıdan oluşan bölümler bulunmaktadır.
Dinazor Park
Günümüzden milyonlarca yıl önce nesli tükenmiş dinozorların, gerçeğine uygun birebir boyutlarda üretilmiş maketleri yer alır. Hareketli olan bu maketler, dinozorların doğal seslerini çıkarabilir, bakışları ve nefesleriyle canlı hissini verir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları