https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SANATI DİJİTAL ORTAMA TAŞIYAN BELEDİYE

Ankara Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği üyesi sanatçılarının eserleri Ankara Büyükşehir Belediyesi internet adresinde sergileniyor.

16.05.2020 15:08 tarihinde yayınlandı 159 defa okundu 0 defa yorumlandı
SANATI DİJİTAL ORTAMA TAŞIYAN BELEDİYE
       Korona virüs salgını nedeniyle dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kültürel aktivitelere ara verildi. Kültür ve Sanat Daire Başkanlığı'nın Ankara Kadın Ressamlar Derneği iş birliği ile hazırladığı ''Sanal Sergi''den sonra yeni bir sergi daha sanatseverlerle buluşuyor.
       Ebru sanatından keçe sanatına, baskı sanatından çiniye kadar pek çok eseri elektronik ortama taşıyan taşıyan Büyükşehir Belediyesi, sanatın geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı amaçlıyor.
         Ankara Rüzgarı Kültür ve Sanat Yaşamı Destekleme Derneği'ne üye 30'a yakın sanatçının hazırladığı birbirinden değerli eserler salgın nedeniyle sergi salonlarına gitmeye gerek kalmadan vatandaşların evlerine taşıyor.
         Sanata ve sanatçıya verdiği değerin hayata geçirdiği projelerle ortaya koyan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, ''www.ankara.bel.tr'' den takip ediliyor. 100'e yakın eserin yer aldığı karma sergiler, normalleşme sürecine geçilene kadar 7/24 dünyanın her yerinden izlenebilecek.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları