https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SANATA ENGEL YOK

Ressam Nihan Oktay'ın ''BOYADIĞIM DÜŞLER'' sergisi Ankara Kalesi Ata Sanat Galerisi'nde açıldı. 15 Haziran - 22 Haziran 2019 tarihleri arasında açık olan sergi için galeri sahibi Nergis Yiğit, ''Nihan Oktay'ın açmış olduğu, resim sergimizin açılışını çok mutlu yaptık.

22.06.2019 10:42 tarihinde yayınlandı 396 defa okundu 0 defa yorumlandı
SANATA ENGEL YOK
 Yaşamadan, solumadan, kalp çarpmadan engeller nasıl aşılır anlaşılmaz diye düşünüyorum. Bu sergi özet sadece. Sevgili Nihan'a, güzel ailesine ve Gönül Turgut Bireysel Eğitim Danışmanlığı Çocuk Akademi Sanat Atölyesi ve şahane öğretmenlerine teşekkür ederim'' diyerek sergiyle ilgili hislerini ifade etti. Yiğit, gelen konuklarına da teşekkür edip, "Nice anlamlı sergilerde buluşalım'' dedi.
           Bireysel eğitim Danışmanlığı Çocuk Akademi Sanat Atölyesi öğretmeni Gönül Turgut ise, Nihan Oktay 2 yıldır  bizimle eğitimini sürdürmektedir. Genç yetişkin olarak gelişimiyle ilgili bazı eksikliklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Bütün çabası bağımsız olabilme ve kendini ifade edebilme yönünde. Günlük yaşam ve beceri kazanma yönünde çalışmalar yapıyoruz. En önemli kazanımı ise, aile çevresinde kendisinin de bir birey olduğunu ve yapabileceği şeyleri olduğunu kanıtlamak olacaktır'' diye konuştu.
          Nihan Oktay'ın açmış olduğu sergi aracılığı ile, gelişiminde farklılık olan gençlerimizin bu tür etkinliklerle kendilerini geliştirebilecekleri yolunda sosyal ve toplumsal  mesaj vermesini sağlayan, Öğretmen Gönül Turgut ve galeri sahibi Nergis Yiğit'e teşekkür ederiz. Çok beğendiğim Ressam Nihan Oktay'a da başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları