https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SANAT MEDENİYETLERİN IŞIĞIDIR. ULUSLARARASI SERGİ

UGARİT Dünya Sanatçıları Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali 6 Temmuz 2019 tarihinde başlayıp sergi dışında çeşitli etkinliklerle 11 Temmuz 2019 tarihine kadar açık olacak.

09.07.2019 11:49 tarihinde yayınlandı 522 defa okundu 0 defa yorumlandı
SANAT MEDENİYETLERİN IŞIĞIDIR. ULUSLARARASI SERGİ
          İstanbul Merter Green Park Otel'de gerçekleşen festival açılışı, 250 eserin yer aldığı ''Sanat Medeniyetlerin Işığıdır'' sergisiyle yapıldı.Kurdele kesiminin ardından eserleri sergilenen sanatçılar, sergi alanını gezen katılımcılara eserlerini anlattı.
          Açılışta konuşan İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Nihan Doğan, festivalde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, ''Ülkemiz sanatçılarıyla birlikte dünyadan 25 farklı ülkeden sanatçılarımızın eserleriyle açılan bu sanat etkinliğinde sanatı konuşacağız, yaşayacağız, hissedeceğiz ve ortak dilimiz olan sanatla duygudaşlığı yaşayacağız'' dedi. Doğan, festivalin hayata geçmesinde emek sarf eden Festival Koordinatörü Ahmet Othman, Türkiye temsilcisi Demet Adalı'ya  ve katkısı olan herkese teşekkür etti.
          UGARİT Dünya Sanatçıları Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali Türkiye Temsilcisi Ressam Demet Adalı ise hem Türkiye sevdası hem de sanat aşkıyla gönüllü olarak yola çıktıklarını belirterek, (Sanat Medeniyetlerin Işığıdır) dedik. Öncelikle öyle yola çıktık, gerçekten de sanat insanlar için çok önemli ihtiyaçtır. Resim sanatı mağara döneminde başlamıştır'' diye konuştu.
          Yemen, Pakistan, Kolombiya, Irak, Filistin, Meksika, Mısır, Suriye Suudi Arabistan ve 25 farklı ülkeden 250 sanatçının eserlerinin sergilenmesi yanı sıra festivalde, Arap Müziği Nağmeleri Korosu konser verdi.
           Festival, çeşitli kültür sanat etkinliklerine de sahne oldu.Koordinatörlüğünü Ahmet Othman'ın yaptığı festivaldeki tüm sanatçılara ''Sanat ortak dilimiz diyerek teşekkür ederiz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları