https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SANAT KENTİ BAŞKENT

Ankara Büyükşehir Belediyesi, metrolardan sonra amatör müzisyenlere rekreasyon alanları ile parkların da kapılarını açtı.

29.06.2019 14:08 tarihinde yayınlandı 262 defa okundu 0 defa yorumlandı
SANAT KENTİ BAŞKENT
         ANFA Genel Müdürlüğü'nün Altınpark'ta başlattığı ''Park Sanatçıları Sokak Müziği Etkinlikleri''ne başkentliler büyük ilgi gösterdi.Ankara, ücretsiz konserlerle müzik dolu bir yaz geçirecek.
          Büyükşehir Belediyesi, sokakları ve etkinlik alanlarını sahne gibi kullanan müzisyenlerin seslendirdikleri şarkılar ve çaldıkları enstrümanlarla müziklerini geliştirmelerine destek sağlarken, yeni başlayan uygulama sayesinde Başkent'te sanat ve sanatçıları da teşvik etmeyi amaçlıyor.
           Altınpark'ta ilk kez sahne aldıklarını belirten Orhun Çevik, Başkan Mansur Yavaş'a teşekkür ederek, ''Arkadaşlarımla metroda ve sokaklarda müzik yapıyoruz. ANFA Genel Müdürlüğü bizlerle irtibata geçti. Öncü gruplar olmamız için bizi davet ettiler.Bu imkanı bize sağlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Mansur Yavaş'a, ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu'na ve tüm yetililere teşekkür ediyoruz. Umarım Ankara bundan sonra daha da güzelleşir ve bu uygulamalar öncü olur. Güzel sanat etkinliklerini hem halk izler hem de bizler kendimizi geliştirip, Türkiye'ye açılabiliriz'' diye konuştu.
             Konserleri dinlemeye gelenler ise, ''Programı çok beğendik ve başarılı bulduk'' diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. Başkentliler yaz boyunca hafta sonları ayrı ayrı grupları izleyebilecekler. Altınpark Göl Tiyatrosu'nda  29 Haziran Cumartesi günü saat 20.00'de ''Grup+30, 30 Haziran Pazar günü ise saat 19.00'da  Altınpark Ana Meydan'da ''Sempre'' adlı grup konser verecek.
            Kendilerini ve müziklerini tanıtmak isteyen amatör sanatçılar Başkent'te  ANFA Genel Müdürlüğü'ne başvuru yaparak sahne alabilecekler.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları