https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SAKÜDER SANAT ÖDÜLLERİ VE SANAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ

Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği'nin (SAKÜDER) 9. Uluslararası Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi ve 2020 Plastik Sanatlar Sanat Ödülleri törenine Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi ev sahipliği yaptı.

25.02.2020 11:58 tarihinde yayınlandı 278 defa okundu 1 defa yorumlandı
SAKÜDER SANAT ÖDÜLLERİ VE SANAT BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİ
        SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser'in açılış konuşması ardından, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen adına ödülü alarak, ''Siz sanatçılar iyi ki varsınız. Sanatın olduğu yerde barış ve huzur olur'' diyerek Çankaya Belediyesi olarak her zaman sanata ve sanatçıya destek verdiklerini kaydetti.
         Törende, Prof. Dr. Seyyit Bozdoğan, Dr. Öğretim Üyesi Turan Enginoğlu ve Ressam Dr. Suna Özkalan 2020 Plastik Sanatlar Ödülleri'nin sahibi oldu.
         Ödül Töreni ardından, yurt içi ve yurt dışı olmak üzere, 100 ressamın 200 eserle katıldığı sergi yoğun bir kalabalıkla gerçekleşti.
         Etkinlik, Hobi Sanat Merkezi Flamenko Dans Topluluğu'ndan Özge Sandalcı, Buse Çiğdem Karataş, Güneş Şimşek ve Zeynep Özay'ın dans gösterisiyle renklendi.
         Sergiye katılan ressam Kezban Anayurt, ''SAKÜDER'in organizasyonlarını profesyonel buluyorum. Sanatçıların, aynı çatı altında resimlerini sergileme imkanı bulması ve birbirleriyle bilgi, dostluk paylaşımı çok değerli. Ayrıca SAKÜDER  Sanat Akademisi'nin açtığı resim kurslarında, değerli hocalarla çalışmanın katkısının çok önemli olduğuna inanıyorum'' 
          Ressam Döndü Işıl Doğan ise, ''SAKÜDER Sergimiz Ali Eser'in başkanlığında, önce Anıt Kabir'de Ata'mızı anarak başladı. Çağdaş Sanatlardaki, ödül töreni, dans gösterisi ve sertifikalarımızın verilişi adeta görsel bir şölene döndü. Ertesi gün, sanatçılar arasında birlik ve beraberlik sağlamak adına Beypazarı Kültür Gezisi ile taçlandırıldık. SAKÜDER Üyesi olmak bir ayrıcalık'' diyen sanatçılarımız SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser'e teşekkür ettiler. 
         Muhteşem etkinlik, sergi ardından Gala Yemeği ile son buldu. Ankara Sanat Buluşması Resim Sergisi 27 Şubat 2020 tarihine kadar sanatseverler tarafından gezilebilir.
          SAKÜDER ve tüm katılan sanatçıları kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları