https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SAKÜDER MARMARİS'TE

16.08.2019 15:19 tarihinde yayınlandı 256 defa okundu 0 defa yorumlandı
SAKÜDER MARMARİS'TE
        Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER)  kuruluşunun 14. yılında; 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yılı anısına düzenlemiş olduğu Resim Sergisi Marmaris'te açılacak. Sergi 30 Ağustos 2019 tarihinde, Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanatevi Sanat Galerisi'nde Marmarislilerle buluşacak.
            Sergi açılışı Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, bölge milletvekilleri, basın mensupları ve davetliler huzurunda gerçekleşecek.
             Bu sergiye  İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla ve Çorum'dan  olmak üzere 33 ressam 2'şer eseriyle katılacak. Serginin ilk günü olan 30 Ağustos saat 17.00'da Sanatçı Nejat Orhan'ın sulu boya canlı performans sunumu, 18.00'da açılış ve  SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser ve Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay'ın konuşması, 14. Yıl Şükran Plaketlerinin ve sanatçıların katılım belgelerinin taktimi ve kokteyl ikramı eşliğinde devam edecek.Yemekli gala gecesi ise saat 20.00'da yapılacak.
            Gerçekleşecek olan Marmaris Sanat Buluşması Resim Sergisinin 14. Yıl Şükran Plaketleri, onur konuğu Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve SAKÜDER  Seramik Sanatçısı Tülay Yıldız'a taktim edilecek.
            SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser ile yaptığımız konuşmada, ''Ata'mızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak  adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan, kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür.  SAKÜDER  ressamın fırçası, yazarın kalemi, müziğin sesi kısaca sanatçının çığlığı olmaya devam edecektir'' dedi.
            Başarılar SAKÜDER,
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları