https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

SAKÜDER'DEN MUHTEŞEM CUMHURİYET SERGİSİ

Uluslararası Sanat ve Sanatkarlar Topluluğu Derneği ''SAKÜDER'' 14. yılında, Cumhuriyet'in 96. yılını 30 ressamın eserlerinden oluşan bir resim sergisiyle 29 Ekim 2019 tarihinde kutladı.

01.11.2019 09:46 tarihinde yayınlandı 308 defa okundu 1 defa yorumlandı
SAKÜDER'DEN MUHTEŞEM CUMHURİYET SERGİSİ
  Sergi açılışı, onur konuğu olarak eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk ve önceki Kültür Bakanlarımızdan Fikri Sağlar'ın katılımıyla gerçekleşti.
    Sergiye sanatçılarımız; Nur Gökbulut, Serap Etike, Erkan Geniş, İmren Erşen, Nurtaç Özler, Ömer Lütfi Çetin, Aynur Akın, Ayşe Şahin Sandalcı, Berfu Bozkurt, Demet Akbeniz, Esen Tüneri, Filiz Tuncer, Gülden Atak Caner, Gönül Dinç, Görsev Özdemir, Gülay Hakgönül, Hasan Kutlu,  Hatice Aydemir, İbrahim Uysal, Kezban Anayurt, Mehtap Bingöl, Mualla Coşkun, Nazlı Er, Samiye Erdoğan, Serpil Aydın, Sezer Uğur, Sulhiye Hoşgör, Teoman Ertan, Türkan Kalender ve Yıldız Gönen eserleriyle katıldılar.
   Saküder Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser sergiyle ilgili, ''Cumhuriyet'imiz adına düzenlenen bu sergimizde 30 sanatçımızın eserleri sergilenmektedir. Cumhuriyetsiz bir toplum düşünülemez. Bugünlere kolay gelinmedi. Bunda sanatçılarımızın da payı büyüktür.Ülkemizde sanata en büyük destek unutmayalım ki yine Cumhuriyet'le birlikte Mustafa Kemal Atatürk döneminde sağlanmıştır. Atatürk, (Sanatçı el öpmez,sanatçının eli öpülür) diyerek sanatın önemini bir kez daha belirtmiştir Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına sanatı koruyan, sanatçıya destek olan SAKÜDER olarak kültürümüzü gelecek kuşaklara aktarmak için ve toplumumuzun aynası olan sanatçılarımızı halkla buluşturarak eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüzdür. SAKÜDER, ressamın fırçası, müziğin sesi, yazarın kalemi kısaca sanatçının çığlığı olmak için varolmaya devam edecektir'' diye konuştu.
   SAKÜDER Cumhuriyet Sergisi, 14 kasım 2019 tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine açık olacak.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları