https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

ŞAİR BAYDAR ÖZCAN'DAN ISITAN KAMPANYA

İsviçre'de yaşayan Dersimli Şair ve oyuncu Baydar Özcan ''Çocuklar Üşümesin Diye El ele Kampanyası'' kapsamında Pertek ilçesine bağlı Pınarlar Köyü'nde bulunan Gaziosmanpaşa İlkokulu ile Pınarlar Ortaokulu'nda eğitim gören 150 öğrenciye mont, bot ve çorap hediye etti.

21.12.2019 10:21 tarihinde yayınlandı 464 defa okundu 0 defa yorumlandı
ŞAİR BAYDAR ÖZCAN'DAN ISITAN KAMPANYA
          Hediyelerin dağıtımı öncesi okulun toplantı salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan  Baydar Özcan, 1980 yılında yerleştiği İsviçre'de ilk olarak UNICEF için çalıştığını söyledi. 1990 yılına kadar Afrika'daki çocuklar için düzenlenen organizasyonlarda yer alan Özcan, Uluslararası Kültür Köprüsü kurarak çalışmalar yaptı. 2015 yılından beri Bodrum'dayım diyen Özcan, ''Sokak hayvanları ve engelli çocuklar için çalışmalar yürütüyorum.  Yılbaşı dolayısıyla düzenlediğim bu projeyi, 'Gece Kitapları' Yayınevi'nin sahibi yeğenim Yaşar Hız ile gerçekleştirdik. 'Sevgi Her Şeye Bedeldir' 'Terazi Ol Yaşamımda' 'Bodrum Şairler Antolojisi' 'Gezdim, Gördüm, Yaşadım' şiir kitaplarımın parasıyla, okulun 150 talebesine bot, mont, çorap ve kırtasiye malzemesi aldık. Bu etkinlikte, TV haber yönetmeni arkadaşım Ayşegül Aldemir'in,  'Ayşegül'ün Atölyesi' programından ve 'Affetmek' sunumundan toplanan parada eklenince sosyal programımızı gerçekleştirdik'' dedi.
         Kampanyaya destek veren Avukat, yazar ve TV haber yönetmeni Ayşegül Aldemir de etkinlikte öğretmen ve velilerle, ''Affetmek'' konulu bir sunum gerçekleştirdi.
          Kampanyaya Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Ekber Küçük, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Zihni Çağdaş, Pınarlar Ortaokul Müdürü Cafer Akay katıldı. 
         Sunumun ardından Baydar Özcan ve Ayşegül Aldemir'e katkılarından ötürü İl Milli Eğitim Müdürlüğünce plaket taktim edildi.
        Etkinliğin ardından kampanya yürütücüleri sınıfları gezerek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.
       ''Bugün, hayalimde en büyük proje olan, dedelerimin doğduğu topraklarda 'Çocuklar Üşümesin Diye El Ele' kampanyasını gerçekleştirdik'' diyen Baydar Özcan'nı kutluyoruz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA
 
 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları