https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

S.T.ART ATÖYESİ VE TÜLAY ÇATAL

S.T.ART Sanat Atölyesi, Ankara Hamamarkası Fener Sokak'ta bir yıl önce açıldı

24.05.2019 16:46 tarihinde yayınlandı 455 defa okundu 0 defa yorumlandı
S.T.ART ATÖYESİ VE TÜLAY ÇATAL
Sanatçımız  Tülay Çatal,  açtığı bu atölyede, resim dersi  veriyor. Aynı zamanda  kolye, yüzük, bilezik ve kitap ayraçları yapıyor.
           1960 yılında, Adapazarı'nda doğan sanatçımız Ressam Tülay Çatal, kendisini geliştirmek amacıyla, 40 yaşında üniversiteye gitme kararı aldığını ve Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü'nü bitirdiğini anlattı. ''Belediyelerin açtığı resim kurslarına katıldım. Çalışmalarıma atölyemde devam ediyorum'' dedi. 
           Çatal, 2013 yılında, yıllardır düşündüğü projesini gerçekleştirme imkanı buldu. Elazığ'da, çocukların eğitimine katkıda bulunmak  ve onlara sanatı aşılamak için, bir grup gönüllü  ressamla  birlikte açılan sergiye önderlik etti. Bu sergiden elde edilen gelir, çeşitli okullara bağışlandı. Satılmayan eserler, çeşitli okullara  hediye edildi ve halen o okulların duvarlarında yaşıyor. 
           Sanatçımız, 3 kişisel sergi açtı. Sayısız karma sergiye katıldı.Çatal aynı zamanda Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri  (GESAM) üyesi.
            Atölyesinde resim dersleri verirken  bir taraftan da, hastalığı dolayısıyla artık resim yapamayan ressam arkadaşı Gülay Delikanlıoğlu'na katkıda bulunmak için, onun yaptığı bebeklerini satışa sunuyor.
             Sanatçımız Tülay Çatal'a başarılarının devamını dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları