https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM YAŞAR ÇALLI'YA TÜSİAV'DAN VEFA PLAKETİ VERİLDİ

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Vefa Platformu, Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen bir törenle usta Ressam Yaşar Çallı'ya ''Vefa Plaketi'' verdi.

02.10.2019 11:23 tarihinde yayınlandı 377 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM YAŞAR ÇALLI'YA TÜSİAV'DAN VEFA PLAKETİ VERİLDİ
        Törene, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin'in yanı sıra, TÜSİAV  Başkanı Veli Sarıtoprak ile eşi Nermin Sarıtoprak, TÜSİAV Vefa Platformu Başkanı Necdet Oral, Platform Başkan Yardımcısı Esra Alkan, TÜSİAV  Verimlilik  Başkanı Kutlu Tamay, TÜSİAV  Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mustafa Zengin ve TÜSİAV  Müdürü Burcu Işık katıldı.
      Ressam İbrahim Çallı'nın torunu olan Yaşar Çallı'ya  ''Bu mirası sürdürme dileği ile'' sunulan plaketi alan Çallı, ''Sonradan ressam olunmaz, doğulur, ben sizlerle yenileniyorum. Hepinize sağlık diliyorum'' dedi.
      Törende söz alan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin, Çallı ile dostluğunun uzun yıllara dayandığını ve kendisi tarafından bir portresinin yapıldığını söyleyerek, ''O portrede beni o kadar güzel anlattı ki..Resmin içinde kendisinin kattığı bir ruh var.Elimde, Cemiyetimizin çıkarmış olduğu gazete var ve içinden güvercin çıkıyor. Benim hem mesleğime duyduğum tutkuyu hem de içimdeki sevgiyi anlatıyor. Şaire sormuşlar, 'İnsan ne zaman ölür?' diye. 'Unutulduğu zaman' cevabını vermiş. Biz ölünce unutuluruz. Çallı'nın avantajı ise yıllar sonra küçük bir çocuk onun tablosuna baktığı zaman, ona Çallıyı anlatacaklar. Sanatçımız yaşarken ölümsüzlüğe ulaştı'' diye konuştu.
       Kıymetli ressamımız Yaşar Çallı'yı TÜSİAV'ın verdiği ödül nedeniyle kutlarız.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları