https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM VEYSEL GÖNÜLAÇAR

Veysel Gönülaçar genç ressamlarımızdan. 1988 Batman doğumlu. Terzi bir baba, ev hanımı anne, 8 kardeş. İlk, orta ve liseyi Batman'da bitirdikten sonra, Dicle Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü'nden mezun oldu.

20.01.2020 10:24 tarihinde yayınlandı 386 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM VEYSEL GÖNÜLAÇAR
   İlkokuldan beri resim yapan Gönülaçar, "üniversitede, istediğim tarz çalışamadığım için aradığımı bulamadım. Resme ara verdim' dedi. 2010 yılında mezun olunca memleketi Batman'a dönüyor. Bazı okullarda resim öğretmenliği yapsa da, bir yandan da ticaret hayatına atılıyor. Emlak alım-satım işi yapıyor. 
           Ticaret hayatını 2017 yılına kadar Batman'da sürdüren Gönülaçar, Ankara'ya gelerek ''Yağlı Boya Sanat" adını verdiği atölyesini kurarak resim çalışmalarına ağırlık verdi. Aynı zamanda ticaret hayatına da devam ediyor. 
          Ankara Çankaya'da açtığı atölyesi aynı zamanda galeri özelliği taşıyor. Gönülaçar peyzaj, figüratif, portre, iç mekan, yağlı boya çalışmaları yapıyor. Son derece gerçek eserler yaratıyor. Duvarları çalıştığı eserlerle dolu. Antika eşyalarda yerini almış. Gayet otantik bir mekan.
          Her zaman resmin hayatında olduğunu söyleyen sanatçımız, ''Gerçekleri olduğu gibi yansıtmayı seviyorum. Portre de çalışıyorum. Sipariş üzerine yaptığım çalışmalarım da var'' dedi.
          İlk karma sergiye,  Ankara Kalesi Pari Antik Sanat'ta katılan Gönülaçar'ın resimleri çok ilgi çekti. Satın almak isteyenler olduğu halde satmak istemedi. Ardından tekrar Pari Antik Sanat, Zafer Sanat Galerisi ve Barolar Birliği karma resim sergilerine katıldı. Şimdi ise, kişisel sergi hazırlığı içinde çalışmalarına devam ediyor. 
          Eserleri ressamlar tarafından da çok beğenilen Gönülaçar, son terece mütevazı. saygılı taraflarıyla da çok taktir ediliyor.Aynı zamanda paylaşımcı,ihtiyacı olana her zaman kucak açan bir yapıya sahip.
         Her yönüyle sanatçı kişiliği taşıyan Veysel Gönüaçar'a başarılar dileriz. İlk kişisel sergisini bekliyoruz. Yolu açık olsun...
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları