https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM VE ÇİNİ SANATÇISI ZEHRA GENÇOĞLU İLE

Maya Tasarım ve Sanat Merkezi'nde 28 Aralık 2019 tarihinde açılan geleneksel Beyaz Şapkalı Sanatçılar ''Mavi Özgürlüktür'' karma resim sergisine katılan sanatçılardan biri olan Zehra Gençoğlu, hem çini hem de resim çalışmaları yapıyor.

09.01.2020 11:38 tarihinde yayınlandı 435 defa okundu 1 defa yorumlandı
RESSAM VE ÇİNİ SANATÇISI ZEHRA GENÇOĞLU İLE
 İki eseriyle katıldığı sergide çok beğeni topladı.
         Gençoğlu, 1957 Ankara doğumlu. Ege Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirip 24 yıl T.C. Ziraat Bankasında çalışarak emekli oldu. ''Bir kaç yıl çocuklarımı büyüttüm'' diyen Gençoğlu, ''Artık kendime, hayallerime zaman ayırmalıyım'' diyerek resme başlamasını anlattı.Üç yıl Çankaya Belediyesinin TODAM Evleri'inde  çeşitli hocalardan desen, sulu boya, yağlı boya dersleri aldı. Aynı zamanda 4 yıl çini dekorlama dersleri de alan sanatçı, ''İki sanatı da büyük bir tutku ile yürütmeye çalışıyorum'' diye konuştu.
         Gençoğlu için, kurslardan sonra katıldığı sergiler art arda geldi. 2008 ve 2010 yılında Çankaya Belediyesi ''Yıl Sonu Seçme Eserler'' Sergisi Çağdaş Sanatlar Merkezi, 2010 yılında ''Dünya Çevre Günü'' karma resim sergisi Karum AVM, 2018 yılında ''İlk Renk Kırmızı'' resim sergisi Maya Tasarım ve Sanat Merkezi, 2019 yılında ''Babalar Günü ve Yaz Sezonu'' karma resim sergisi Pari Antik Sanat, 2019 yılında ''El ver Umut Ol'' sosyal sorumluluk karma resim sergisi Zafer Sanat Merkezi, ''Yılbaşı Küçük İşler sergisine Pari Antik Sanat ve son olarak da geleneksel Beyaz Şapkalı Sanatçılar '' Mavi Özgürlüktür'' karma resim sergisi Maya Tasarım ve Sanat Merkezi'nde ki sergilere katıldı.
          Gençoğlu'nun son katıldığı ''Mavi Özgürlüktür'' sergisi 18 0cak 2020 tarihine kadar açık olacak. Sanatseverler Maya Tasarım ve Sanat Merkezi'nde ziyaret edebilirler.
           Hem resim çalışmaları yapan hem çini sanatıyla uğraşan aynı zamanda çok naif bir kişiliği olan Zehra Gençoğlu'nu kutlar başarılar dileriz.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları