https://www.facebook.com/Aksu-Gazetesi-836498566417813/

RESSAM SEMA ERDOĞAN, SANATI ANKARA'DAN KAHRAMANMARAŞ'A TAŞIYOR

Kahramanmaraş'lı Ressam Sema Erdoğan, ''Kalbin Masalı'' isimli resim sergisini 7 Eylül 2019 tarihinde Kahramanmaraş'ta açıyor.İlk kişisel sergisini Ankara Kültür ve Sanat Evi Merkezi (ANKÜSEV)'de açan Erdoğan bir çok karma sergiye de katıldı..

27.08.2019 11:38 tarihinde yayınlandı 303 defa okundu 0 defa yorumlandı
RESSAM SEMA ERDOĞAN, SANATI ANKARA'DAN KAHRAMANMARAŞ'A TAŞIYOR
    Genç sanatçının resme olan ilgisi ilkokul yıllarına dayanıyor. Lise yıllarında, resim derslerine giren Ressam Sevgi Yüceler'den destek görmesi onun resme olan tutkusunun devam etmesine sebep oldu. Üniversite hayatından sonra, 20 yıl öğretmenlik yaptı. 2012 yılından itibaren resme daha çok ağırlık verdi.
      Resimlerinde, fotorealizm  akımını benimsemekte ve çalışmalarını o yönde sürdürmektedir. Daha çok çocuk, kadın figürlerini resmeden sanatçımız çalışmalarındaki amacının, fotoğrafı yeniden yaratmak değil, incelendiğinde resim tadında hiperrealist eserler ortaya çıkarmak olduğunu söylüyor. 
       Erdoğan pek çok karma sergiye ve sosyal sorumluluk projelerine katıldığını söyleyerek, ''yağlı boya ve soft pastel çalışıyorum'' diye sözlerine ekledi.
  GESAM üyesi olan Erdoğan'ın, uluslararası yarışmalara katıldığı eserlerinin sertifikaları bulunmaktadır.
          ''Kalbin Masalı'' sergisi, Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde  7-16 Eylül 2019 tarihleri arasında sanatseverleri bekliyor.
Başarılar Sema Erdoğan.
 
HABER:SEMA KUMRULU/ ANKARA

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

500

Adınız Soyadınız :

Yorumlar Yükleniyor ...
Facebook Yorumları